repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

19 lut / pn
plakat

Długi weekend

Long Weekend

reż. Colin Eggleston

czas: 97’
produkcja: Australia 1978
obsada: John Hargreaves, Briony Behets, Mike McEwen, Roy Day
język: angielski

gatunek: horror, thriller

Młode małżeństwo wyjeżdża na weekend nad morze. Marcia chce zatrzymać się w hotelu, ale Peter woli rozbić namiot w lesie. Na ile chce rzeczywiście spędzić wolny czas na łonie natury, a na ile pokazać żonie swoją wyższość, jest sprawą otwartą. Jednak już od początku wycieczki dzieją się niepokojące rzeczy, które stawiają pod znakiem zapytania nie tylko udany wypoczynek bohaterów, ich związek, ale również szczęśliwy powrót do domu.

Długi weekend to reprezentant kina ozploitation, czyli australijskiego kina eksploatacji tj. niskobudżetowego, dzikiego, brutalnego no i australijskiego. Chociaż film posiada elementy kina „animal attack” to jest przede wszystkim trzymającym w napięciu horrorem skłaniającym do refleksji nad kondycją człowieka, jak również jego stosunkiem do przyrody.

[Krzysztof Walecki, Film.org.pl]

Colin Eggleston

Colling Eggleston

Urodził się w 1932 r. w Melbourne. Zmarł w 2002 r. w Genewie. Po skończeniu szkoły filmowej pracował w telewizji, gdzie realizował popularne policyjne seriale, takie jak Matlock Police (1973-1974) czy Division 4 (1974). Od 1974 r. zaczął realizować filmy ozploitation. Jego największym sukcesem artystycznym był Długi weekend, a komercyjnym - wzorowani na kinie nowej przygody Spielberga i Lucasa Podniebni piraci (1986). Był wykładowcą szkół filmowych.

Wybrana filmografia:

1977 Fantasm Comes Again

1978 Długi weekend / Long Weekend

1986 Cassandra

1986 Podniebni piraci / Sky Pirates

1987 Outback Vampires

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!