repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 24 czerwca 2022.

plakat

Letnie przesilenie | bifor Nowych Horyzontów i Klubu Ciało we Wrocławiu

Midsommar

reż. Ari Aster

czas: 140’
produkcja: USA 2019
obsada: Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor
język: angielski, szwedzki

Tańcz tak, jakby zmrok miał nigdy nie nadejść. Wspólnie z Klubem Ciało zapraszamy na przedfestiwalowy bifor, podczas którego będziemy celebrować letnie przesilenie i cieszyć się słońcem nawet w środku nocy. Sprowadzimy nad Odrę energię dalekiej Północy i udowodnimy, że skandynawski chłód jest tylko mitem. Najkrótszą noc w roku zaczniemy seansem kultowego horroru Midsommar. W biały dzień (24 czerwca, 20:00), a później przeniesiemy się na parkiet Klubu Ciało, gdzie zagrają dla Was VARG2TM, MCR-T, An On Bast, Truant, Trans Timmermans i Mateusz Źróbek.

Organizowany wspólnie z Klubem Ciało bifor Nowe Horyzonty to zapowiedź tegorocznej edycji jednego z największych festiwali filmowych w Polsce. Na 22. MFF Nowe Horyzonty zapraszamy od 21 do 31 lipca, tradycyjnie do Kina Nowe Horyzonty i Dolnośląskiego Centrum Filmowego. W programie znajdziecie najgorętsze tytuły ze światowych festiwali (w tym nowości prosto z Cannes), awangardowe perły, mnóstwo świetnej klasyki i skandynawskie akcenty. Pełny program 22. NH zostanie opublikowany 5 lipca, a 7 lipca rozpocznie się sprzedaż pojedynczych biletów. Do 23 czerwca możecie kupić festiwalowe karnety. Więcej na nowehoryzonty.pl.

Bifor – plan gry:

Piątek, 24 czerwca

 • godz. 20:00, Kino Nowe Horyzonty
  Midsommar. W biały dzień, rez. Ari Aster
  Opis filmu:

  gatunek: dramat, horror, thriller
  kategoria wiekowa: 18+

  Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Jednak to, co z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy niezachodzącego słońca, z czasem przybiera nieoczekiwany, przerażający obrót. Lokalni mieszkańcy zapraszają amerykańskich gości do udziału w niepokojących rytuałach. W sielskiej scenerii rozpoczyna się dziewięciodniowy festiwal coraz dziwniejszych obrzędów, których rezultat zadecyduje o życiu i śmierci biorących w nich udział.

 • godz. 23:00, Klub Ciało

  VARG2TM
  Szwed Jonas Rönneberg to jedna z najbardziej prominentnych postaci skandynawskiego techno, o którego standardy stale dba, prowadząc wraz z Abudllah Rashimem label Northern Electronics. W swoich kompozycjach miesza eksperymentalne techno, pełne nieoczywistych schematów rytmicznych, z mrocznym ambientem pasującym do zimnych krain Północy.

  MCR-T
  Reprezentant kolektywu Live From Earth Klub. Jego ksywa odnosi się nie tylko do nazwiska (McCarthy), ale także do rzadkiego w dzisiejszych czasach połączenia roli DJ’a z mistrzem ceremonii. Modulując swój zsamplowany wokal, bądź prezentując nietuzinkowe rapowe skillsy położone na szybkich basowych bitach, MCR-T zapewnia niepowtarzalne ghetto-techowe doznania za każdy razem gdy wskakuje za decki.

  AN ON BAST
  Jedna z najbardziej prominentnych producentek Dolnego Śląska, znana ze złożonych hardware’owych live actów i zamiłowania do modularnych maszyn. Ania zjeździła już z nimi szereg najważniejszych festiwali świata, a ostatnio zaprosił ją do współpracy sam Carl Cox.  Jej szeroki repertuar brzmień oscyluje od mocnego, ale melodyjnego techno, po lżejsze, house’owe aranżacje.

  TRUANT
  Truant od lat definiuje warszawskie imprezy, rezydując w najważniejszych klubach stolicy, rozciągając swoje pędzące sety w wielogodzinne maratony i obejmując nimi wiele odcieni muzyki tanecznej.

  TRANS TIMMERMANS
  Kompozycyjny perfekcjonista. Miłośnik szybkiego tempa, wiozącego groove’u i energetycznych, emocjonalnych brzmień. Oprócz wszelkich odmian techno, w którym najbardziej ceni oldskulowe brzmienie, przy sprzyjających temu okolicznościach nie stroni od wycieczek w stronę house’u i electro.

  MATEUSZ ŹRÓBEK
  Żróbek zaczynał w projekcie promującym mocne techno, by po czasie odnaleźć swoją prawdziwą naturę w tłustym, bounce;ującym i beztroskim brzmieniu berlińskiego tech-house’u. Przez lata intensywnego grania wyspecjalizował się w tej pompującej, klubowej stylistyce.

Bilety:

 • Film: 20 zł (do kupienia w kasach kina i na kinonh.pl)
 • Klub: 40 zł lub 20 zł za okazaniem biletu z seansu Midsommar

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!