repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 24 czerwca 2022.

plakat

Łowca androidów

Blade Runner

reż. Ridley Scott

czas: 117’
produkcja: USA 1982
obsada: Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young, Edward James Olmos
język: dolnoniemiecki, angielski, niemiecki, kantoński, japoński, węgierski, arabski, koreański

gatunek: sci-fi, thriller

Drodzy Widzowie, na dzisiejszy seans Łowcy Androidów zapraszamy do większej sali nr 1 - numeracja na sali obowiązuje bez zmian zgodnie z miejscami wybranymi na bilecie.

Choć od premiery Łowcy androidów mija właśnie 40 lat, jest to dzieło umiejscowione poza czasem: z jednej strony wychylone w przyszłość, z drugiej głęboko zanurzone w przeszłości. Grany przez Harrisona Forda agent Rick Deckard zachowuje się przecież jakby dopiero co wstał od stołu, przy którym sączył whisky i przerzucał się ripostami z Humphreyem Bogartem. Z drugiej strony Ridley Scott, osadzając akcję filmu w Los Angeles roku 2019, trafnie przewidział bolączki naszych czasów. Przedstawiony na ekranie świat, naznaczony przez wszechobecność korporacji, nierówności społeczne i kryzys ekologiczny, choć pozornie tak odległy, musi wydać nam się niepokojąco znajomy. Seans Łowcy Androidów to również wyjątkowa okazja, by wsłuchać się w kultową ścieżkę dźwiękową, której autorem jest zmarły niedawno Vangelis. 

O filmie:

Dystopijna przyszłość. Na Ziemi wciąż odczuwalne są skutki rebelii replikantów – humanoidalnych robotów, które twierdzą, że niczym nie różnią się od ludzi i żądają uzyskania takich samych praw. Jedną z osób wyznaczonych do rozprawienia się z niedobitkami buntowników zostaje niezastąpiony w swoim fachu detektyw Rick Deckard (Harrison Ford). Choć mężczyzna gorliwie przystępuje do wypełnienia misji, z biegiem czasu nabiera coraz większych etycznych wątpliwości… Łowca androidów to ponadczasowe arcydzieło kina science – fiction, które Ridley Scott nazwał swoim „najpełniejszym i najbardziej osobistym filmem”. W Kinie Nowe Horyzonty zaprezentujemy wersję The Final Cut – jedyną, nad którą reżyser sprawował pełną artystyczną kontrolę.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!