repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 3 października 2021.

plakat

Kosmiczny chłopiec

SpaceBoy

reż. Olivier Pairoux

czas: 100’
produkcja: Belgia 2021
obsada: Basile Grunberger, Jean-Benoît Ugeux, Yannick Renier, Albane Masson
język: polski

gatunek: przygodowy, familijny
kategoria wiekowa: 9+
polska premiera

11-letni Jim jest pasjonatem kosmosu samotnie wychowywanym przez ojca Grahama, astrofizyka. Po przeprowadzce do nowego miasta chłopiec od razu rzucony jest na głęboką wodę - musi wziąć udział w konkursie naukowym i za wszelką cenę chce go wygrać.

Jim startuje w szkolnym konkursie w parze z Emmą, wrażliwą dziewczynś o wielu własnych sekretach. Zakochany w gwiaździstym niebie chłopiec przekonuje Emmę, aby w ramach konkursu zbudowali prawdziwy balon. Projekt nazwany “Excelsior” staje się dla chłopca wszystkim i Jim chce udowodnić sobie, ojcu i szkolnym niedowiarkom, że niemożliwe nie istnieje, a kosmos jest bliżej niż im się wydaje. W końcu każdy z nas jako dziecko marzy aby móc polecieć w kosmos. Budujemy z klocków rakiety, z zachwytem obserwujemy nocne niebo. Niektórzy, jak Jim, robią krok dalej - naprawdę dotykają gwiazd, jakie by nie były.

Czy wiesz, że…

„Excelsior”  to autentyczny projekt z 1960 roku, kiedy to amerykański spadochroniarz i baloniarz Joseph Kittinger wzniósł się na wysokość 31 300 metrów nad poziom morza?

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!