repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 25 września 2021.

Buladó

reż. Eché Janga

czas: 87’
produkcja: Curaçao, Holandia 2020
obsada: Tiara Richards, Everon Jackson Hooi, Felix de Rooy
język: polski

11-letnia Kenza to silna dziewczyna o duszy wojowniczki. Kenza dorasta na karaibskiej wyspie Curaçao z ojcem Ouirą i dziadkiem Weljo. Poznajemy ją w momencie, kiedy stara się zrozumieć i odkryć to, co dla niej ważne. Kenza będzie musiała zdecydować, czy chce podążyć śladami racjonalnego taty, czy woli zwrócić się ku swoim korzeniom i duchowości?

Tato Kenzy to twardo stąpający po ziemi policjant, który jednocześnie ze zrozumieniem podchodzi do coraz bardziej buntującej się córki. Z kolei zafascynowany światem duchowym dziadek wierzy w to, że duchy zmarłych – w tym również mamy Kenzy – są obecne w naszym świecie, trzeba im tylko dać możliwość ekspresji. Dziewczynka, tkwiąc między dwoma zupełnie różnymi podejściami do życia, próbuje ożywić pamięć o swojej mamie. Tato Kenzy twierdzi, że nie można tęsknić za czymś, czego się nigdy nie miało. Czy faktycznie tak jest?

Buladó to czerpiąca pełnymi garściami z realizmu magicznego, zachwycająca zdjęciami opowieść o poszukiwaniu swojego głosu pomiędzy zawiłymi rodzinnymi korzeniami.

Czy wiesz, że…

…film Buladó był holenderskim kandydatem do Oscara w 2020 roku.

...Buladó w języku papamiento, używanym do dzisiaj na wyspie Curaçao, oznacza „latającą osobę lub rzecz”.

nagrody:

  • Nederlands Film Festival, 2020 - Golden Calf - Najlepszy film fabularny

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!