repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 3 października 2021.

plakat

Krótkie wakacje

Jong chak yeok

reż. Kwon Min-pyo, Seo Han-sol

czas: 79’
produkcja: Korea Południowa 2020
obsada: Seol Si-yeon, Bae Yeon-woo, Park So-jung, Han Song-hee producent: Park Ki-yong
język: polski

gatunek: dramat
kategoria wiekowa: 11+
polska premiera

Grupa 13-latek, analogowe aparaty fotograficzne i zadanie: sfotografować koniec świata. Nastoletnie bohaterki, w poszukiwaniu idealnego ujęcia, decydują się na samodzielną wycieczkę po obrzeżach koreańskiej stolicy. Jak potoczy się ta spontaniczna podróż?

Cztery należące do klubu fotograficznego dziewczyny dostają wakacyjną pracę domową. Początkowo sceptycznie podchodzą do tematu „końca świata”. Ich wyobraźnia zaczyna pracować, kiedy jedna z nich wpada na pomysł, żeby udać się na ostatnią stację jednej z seulskich linii metra. Gdy nie znajdują tam tego, czego oczekiwały, postanawiają pojechać dalej, i dalej, i dalej…  Tańczenie w deszczu, tematy, które je poruszają, czy pozowanie na wiejskiej drodze są tak zajmujące, że cel podróży zaczyna się stawać coraz mniej istotny. Chyba tak smakuje prawdziwa wolność… Czy po tym dniu dalej będą patrzeć na siebie w taki sam sposób? Co, poza zdjęciami, zostanie z tej wycieczki?

Czy wiesz, że...

Krótkie wakacje powstawały bez rozpisanych dialogów. Bohaterki wymyślały je podczas kręcenia scen, dzięki czemu film jest tak wiarygodny.

Nagrody:

  • Berlinale 2020, Generation 14 plus - nominacja

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!