repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 1 października 2021.

plakat

Serce Mezquite

Corazón de Mezquite

reż. Ana Laura Calderón

czas: 74’
produkcja: Meksyk 2019
obsada: Ianis Guerrero, Mayrín Buitimea, Camilo Yocupicio, Alberta Yocupicio, Julio Valenzuela
język: polski

gatunek: dramat
kategoria wiekowa: 7+
polska premiera

„Dziewczyny nie mogą grać na harfie!” Lucia słyszy to zdanie prawie codziennie, ale nie potrafi zrozumieć, dlaczego tak jest. Z uporem szuka sposobu na przekonanie swoich bliskich, że tradycyjnych zasad – nawet kiedy są bardzo ważne – nie zawsze trzeba ściśle przestrzegać.

Lucia mieszka z surowym tatą i dziadkami. Dziewczynka wraz z rodziną należy do ludu Yoreme, rdzennych mieszkańców Meksyku, których kultura powoli zanika. Nic dziwnego, że rodzina Lucii stara się żyć według tradycyjnych zasad. Jedna z nich mówi o tym, że gra na harfie to zajęcie wyłącznie dla mężczyzn. Muzycy w społeczności Yoreme są bardzo ważni, bo uważani są za strażników tradycji. Ale co zrobić, kiedy pasja jest silniejsza od niezrozumiałych zasad? Widząc, ile to znaczy dla Lucii, dziadek – w tajemnicy przed ojcem – uczy dziewczynkę grać. A ona, zdeterminowana, ćwiczy – zawsze, wszędzie, nawet bez harfy! – i czeka na moment, w którym będzie mogła po raz pierwszy zagrać koncert.

Serce Mezquite to pełna czułości historia poszukiwania własnego miejsca w społeczności i walki o swoje marzenia w świecie, w którym od dawna wszystko jest już ustalone.

Czy wiesz, że...

w tym filmie zagrał tylko jeden zawodowy aktor, który wcielił się w ojca Lucii. Pozostali bohaterowie to prawdziwi członkowie społeczności Yoreme.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!