repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 23 listopada 2019.

Die Toten Hosen w trasie

Weil Du nur einmal lebst. Die Toten Hosen auf Tour

reż. Cordula Kablitz-Post, Paul Dugdale

czas: 107’
produkcja: Niemcy 2019

"Moja matka była Angielką, a ojciec Niemcem. Spotkali się zaraz po wojnie i nie było im łatwo, dało się to często odczuć w relacjach rodzinnych. Jako nastolatek czułem się bardziej Anglikiem. Od dawna jestem fanem Liverpoolu i nie przez przypadek znalazłem się na scenie punkowej. Z drugiej strony starzeję się i z czasem moje powinowactwo z Anglią trochę osłabło. Ale zrozumiałem też, że nie chodzi o kraje. Chodzi o Europę". - mówił w jednym z wywiadów Campino, lider zespołu Die Toten Hosen. Punkowa kapela z Düsseldorfu powstała w 1982 roku, sprzedała dotychczas ponad 19 milionów płyt i nie zamierza przechodzić na emeryturę. Film jest zapisem niedawnej trasy koncertowej "Laune der Natour", promującej ich najnowszy album. Kamera obserwuje muzyków Die Toten Hosen na scenie i poza nią, zafascynowana ich niesłabnącą witalnością i maksymalnym zaangażowaniem w to, co robią. Tournée, obejmujące przede wszystkim niemieckie miasta, staje się również manifestem politycznym grupy, która otwarcie wyraża swój sprzeciw wobec rasizmu i ksenofobii.

Cordula Kablitz-Post urodziła się w Akwizgranie, studiowała germanistykę, anglistykę i teatrologię w Berlinie i Monachium. Współpracowała ze znanym, nieżyjącym już reżyserem teatralnym i filmowym Christophem Schlingensiefem przy projekcie Talk 2000. W 2016 roku nakręciła film fabularny oparty na biografii Lou Andreas-Salomé.

Paul Dugdale studiował w Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie. Ma na swoim koncie liczne realizacje filmów dokumentalnych i koncertowych m.in. z występów takich gwiazd jak: Taylor Swift, Adele, Ud, Ed Sheeran, Lenny Kravitz i innych. Towarzyszył też grupie Rolling Stones w tourne po Ameryce Południowej.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!