film
Walentynki: Dzikość serca
Wild at Heart
reż. David Lynch / USA 1990 / 124’
Brak nadchodzących seansów .
Ostatni seans odbył się 14 lutego 2020.

Obsada

Nicolas Cage, Laura Dern, Willem Dafoe

Opis filmu

Kandydat numer jeden to miłośnik dobrej kawy i reżyser, który zrewolucjonizował współczesne kino. Kandydat numer dwa nosi zabójczą kurtkę z wężowej skóry i uwielbia Elvisa Presleya. Kandydatka numer trzy ma wielki apetyt na życie i może pochwalić się pięcioma Złotymi Globami. W Walentynki Kino Nowe Horyzonty zaprasza na randkę z Davidem Lynchem, Nicolasem Cagem i Laurą Dern. Temat przewodni wieczoru to "Dzikość serca".

Złota Palma w Cannes w 1990 roku. Najseksowniejszy film Davida Lyncha i celuloidowa pamiątka z czasów, gdy świat traktował poważnie Nicolasa Cage'a, a ostatni krzyk mody stanowiła kurtka z wężowej skóry. "Dzikość serca" to wzbudzająca skrajne emocje hybryda kina drogi, postmodernistycznego thrillera i ociekającej krwią baśni. Głównymi bohaterami filmu są Sailor Ripley (Cage) i Lula (Laura Dern) - młodzi buntownicy pałający do siebie gwałtowną, namiętną miłością. Ich związek wzbudza jednak sprzeciw demonicznej matki dziewczyny, która nie cofnie się przed niczym, by doprowadzić do rozdzielenia kochanków. Uwaga! Kino Nowe Horyzonty nie bierze odpowiedzialności za ekscesy na sali oraz związki, które rozpoczną się bądź rozpadną w trakcie trwania seansu.

Informacje o reżyserze

David Lynch

Urodzony w 1946 w Missoula w stanie Montana. Jego debiut, Głowa do wycierania, początkowo spotkał się z chłodnym przyjęciem, po czym zyskał status obrazu kultowego. Wśród jego wielbicieli był m.in. Stanley Kubrick oraz Mel Brooks, który jako producent filmu Człowiek słoń zatrudnił Lyncha do jego reżyserii. Odnieśli wspólnie wielki sukces (osiem nominacji do Oscara). Lynch odrzucał propozycje reżyserowania konwencjonalnych filmów (m.in. Powrotu Jedi) i szukał swojego głosu w kinie. Diuna była katastrofą produkcyjną, ale świetne przyjęcie Blue Velvet zagwarantowało, że nazwisko reżysera stało się rozpoznawalne na całym świecie. Od tego czasu Lynch należy do czołówki światowych twórców kina autorskiego. Produkowany przez niego serial Miasteczko Twin Peaks dał początek nowej erze seriali telewizyjnych, a kolejne jego filmy mają ogromny wpływ na artystów na całym świecie.


Born 1946 in Missoula, Montana. His debut, Eraserhead, received mixed reviews but became a cult classic. Lynch’s fans include Stanley Kubrick and Mel Brooks – the latter produced his Elephant Man to the tune of eight Oscar nominations. Lynch rejected offers to direct conventional films (e.g. Return of the Jedi) seeking his own form of expression instead. His Dune was a production nightmare, but the titillating Blue Velvet assured Lynch his place in the pantheon of auteur filmmakers. Twin Peaks, the Lynch directed TV series, gave rise to a new era of television, and his successive films have influenced numerous artists throughout the world.

Wybrana filmografia/ Selected filmography

1977 Głowa do wycierania / Eraserhead

1980 Człowiek słoń / Elephant Man

1986 Blue Velvet

1990 Dzikość serca / Wild at Heart

1997 Zagubiona autostrada / Lost Highway

2001 Mulholland Drive / Mulholland Dr.

2006 Inland Empire

stopka

1917 
Sam Mendes, USA 2020
Basia 3 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski, Polska 2019
Boże Ciało 
Jan Komasa, Polska 2019
Deerskin 
Quentin Dupieux, Francja 2019
Gordon i Paddy 
Linda Hamback, Szwecja 2017
Jojo Rabbit 
Taika Waititi, USA, Niemcy 2019
Joker 
Todd Phillips, USA 2019
Kłamstewko 
Lulu Wang, USA 2019
Kraina miodu 
Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov, Macedonia 2019
Marona - psia opowieść (lektor) 
Anca Damian, Rumunia, Francja, Belgia 2019
Miłość mojego brata 
Monia Chokri, Kanada 2019
Monos 
Pokazy specjalne
Alejandro Landes, Argentyna, Holandia, Niemcy, Szwecja, Kolumbia, Urugwaj 2019
Na noże 
Rian Johnson, USA 2019
Parasite 
Bong Joon-ho, Korea Południowa 2019
Poznajmy się jeszcze raz 
Nicolas Bedos, Francja 2019
Szybcy i śnieżni 
Benoît Godbout, Kanada 2018
Tommaso 
Abel Ferrara, Włochy, Wielka Brytania, USA 2019
rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.