film
Tydzień Filmu Niemieckiego: Die Toten Hosen w trasie
Weil Du nur einmal lebst. Die Toten Hosen auf Tour
reż. Cordula Kablitz-Post, Paul Dugdale / Niemcy 2019 / 107’
Po seansie spotkanie z reżyserką
Seanse - kup bilet:
23 lis

Opis filmu

"Moja matka była Angielką, a ojciec Niemcem. Spotkali się zaraz po wojnie i nie było im łatwo, dało się to często odczuć w relacjach rodzinnych. Jako nastolatek czułem się bardziej Anglikiem. Od dawna jestem fanem Liverpoolu i nie przez przypadek znalazłem się na scenie punkowej. Z drugiej strony starzeję się i z czasem moje powinowactwo z Anglią trochę osłabło. Ale zrozumiałem też, że nie chodzi o kraje. Chodzi o Europę". - mówił w jednym z wywiadów Campino, lider zespołu Die Toten Hosen. Punkowa kapela z Düsseldorfu powstała w 1982 roku, sprzedała dotychczas ponad 19 milionów płyt i nie zamierza przechodzić na emeryturę. Film jest zapisem niedawnej trasy koncertowej "Laune der Natour", promującej ich najnowszy album. Kamera obserwuje muzyków Die Toten Hosen na scenie i poza nią, zafascynowana ich niesłabnącą witalnością i maksymalnym zaangażowaniem w to, co robią. Tournée, obejmujące przede wszystkim niemieckie miasta, staje się również manifestem politycznym grupy, która otwarcie wyraża swój sprzeciw wobec rasizmu i ksenofobii.

Cordula Kablitz-Post urodziła się w Akwizgranie, studiowała germanistykę, anglistykę i teatrologię w Berlinie i Monachium. Współpracowała ze znanym, nieżyjącym już reżyserem teatralnym i filmowym Christophem Schlingensiefem przy projekcie Talk 2000. W 2016 roku nakręciła film fabularny oparty na biografii Lou Andreas-Salomé.

Paul Dugdale studiował w Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie. Ma na swoim koncie liczne realizacje filmów dokumentalnych i koncertowych m.in. z występów takich gwiazd jak: Taylor Swift, Adele, Ud, Ed Sheeran, Lenny Kravitz i innych. Towarzyszył też grupie Rolling Stones w tourne po Ameryce Południowej.

Informacje o reżyserze

stopka

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.