repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Jutro będzie nasze, reż. Paola Cortellesi
cykl

Premiery z Dianą

Cykl Premiery z Dianą oferuje możliwość ożywionej i pogłębionej dyskusji po ciekawych i często mniej oczywistych premierowych sensach filmowych.

Filmoznawczyni Diana Dąbrowska opowie o ważnych kontekstach i symbolach, które mogą uzupełnić odbiór filmowego dzieła, a następnie zaprosi widzów do wspólnej filmowo-dyskusyjnej uczty! Rozszerz swoje horyzonty patrzenia na kino razem z nami!

Przed każdym filmem Diana Dąbowska wygłosi prelekcję oraz poprowadzi dyskusję po seansie.

Diana Dąbrowska

filmoznawczyni z powołania, krytyczka filmowa, edukatorka, organizatorka wielu przeglądów i imprez filmowych (od 2019 dyrektor artystyczna festiwalu Hommage a Kieślowski w Sokołowsku), uwielbia rozmawiać o filmach z publicznością na żywo. Publikuje m.in. na łamach Kultury Liberalnej, Filmwebu, Miesięcznika ZNAK. W 2022 wyróżniona Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Krytyka Filmowa”. Prowadzi zajęcia z krytyki i analizy filmowej na Uniwersytecie Łódzkim. W sieci rozwija następujące projekty edukacyjne: Accademia Włoskiego Kina i Kieślowski 2.0 – Nauka o filmie poprzez twórczość Krzysztofa Kieślowskiego.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!