repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Robin Hood Gardens, reż. Thomas Beyer, Adrian Dorschner

Ceny biletów:

  • bilet normalny: 24 zł
  • bilet klubowy (z kartą przyjaciela kina): 22 zł
  • bilet wielokrotny 3+ (na 3 i więcej seansów): 20 zł

Organizator: Wrocławska Fundacja Filmowa

Partner Strategiczny: OKRE

Współorganizatorzy: Kino Nowe Horyzonty, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Muzeum Architektury we Wrocławiu

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław

przegląd

MIASTOMovie 11: niedoskonałości

27/09 - 01/10

W 2023 roku wchodzimy w drugą dekadę Festiwalu Filmów o Mieście i Architekturze MIASTOmovie.

Między 27 września a 1 października już po raz jedenasty spotkamy się na premierowych pokazach dokumentów o mieście i architekturze, towarzyszącym im wykładach czy dyskusjach, na wędrówkach, warsztatach i innych wydarzeniach. Zwiedzimy otwarte przestrzenie centrum i rubieży miasta oraz specjalnie udostępniane z okazji festiwalowych wydarzeń obiekty.

Tegoroczne hasło przewodnie, „niedoskonałości”, jest z jednej strony rewersem, a z drugiej kontynuacją tematu 10. edycji – „Kwestii gustu”, prowokującej rozważania o przynależnej projektowaniu formie oraz wiodącej, praktykowanej przede wszystkim w naszej części świata estetyce budynków.

„Niedoskonałości” będziemy analizować na trzech płaszczyznach: architektoniczno-urbanistycznej (obiekty i założenia powstające jako celowo niekompletne oraz niedoskonałości powstałe w czasie rozwoju miasta, które stają się jego nieodłączną częścią czy przejawy architektury wernakularnej), społecznej (osoby i grupy mające trudności z odnalezieniem się w mieście, pozostające na marginesie społeczności, a także zjawiska społeczne nietolerowane w publicznym życiu miasta) i przyrodniczej (zjawisko czwartej przyrody, roślinności ruderalnej, istot nieludzkich, które pojawiają się w przestrzeni miasta).

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!