27 lutego 2020
Powraca DKF Politechnika

28 lutego (piątek, godz. 19.00) w Kinie Nowe Horyzonty

Mijają kolejne szare dni, nasz czas nieubłaganie zmierza ku końcowi. Ludzkie życie jest jak niekończąca się sesja poprawkowa, podczas której nie mamy szans na pomyślny wynik. Wydaje się, że wszystkim nam - niezależnie od tego, czy wciąż jesteśmy studentami, czy dawno już skończyliśmy przygodę z uczelnią - nie pozostaje nic innego niż zapijanie smutków w piątkowe wieczory. DKF Politechnika razem z Kinem Nowe Horyzonty proponują jednak na ten czas zupełnie inne rozwiązanie. W ramach cyklu "Smutek piątkowej nocy" przedstawimy filmy, które udowodnią, że są na świecie ludzie znajdujący się w dużo gorszej sytuacji niż my.

Sala samobójców
reż. Jan Komasa / Polska 2011 / 117’

Jan Komasa, który w tym roku rozbił bank z nagrodami za sprawą nominowanego do Oscara "Bożego ciała", zawsze wiedział jak elektryzować publiczność. Zrealizowaną w 2011 roku "Sala samobójców" ogląda się dziś jak filmowy prolog do "Patointeligencji" Maty i niezawodne kompendium wiedzy o subkulturze emo. Dzieło Komasy to także portret bodaj najsmutniejszego młodzieńca we współczesnym polskim kinie, Dominika( Jakub Gierszał z nieodżałowaną grzywką), który nie może zdecydować się, czy "krwawi cicho żyjąc", czy "żyje cicho krwawiąc". W marcu tego roku swoją kinową premierę będzie mieć nieformalny sequel hitu sprzed dziewięciu lat - "Sala samobójców. Hejter".Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.