repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Aktualności

Powraca cykl Film for Food

27 lut

29 lutego (sobota, godz. 18.00) - Dziennik braci Roca: Szkocja 

29 lutego, sobota, godz. 18.00

Jedno z najsłynniejszych rodzeństw w światowej gastronomii, bracia Joan, Josep i Jordi Roca to spadkobiercy tradycji rodzinnej, która doprowadziła ich do stworzenia jednej z najlepszych restauracji na świecie: El Celler de Can Roca. Kierując się ciekawością, spragnieni nowej wiedzy, wyruszają w ekscytującą podróż po Szkocji.

Podczas podróży bracia odkrywają nieznane produkty rolników, hodowców i poznają najbardziej innowacyjnych lokalnych kucharzy. Dla wielu zaskakujący może być fakt, że Szkocja - oprócz słynnej whisky i tradycyjnej haggis - może pochwalić się wspaniała gastronomią oraz szeroką gamą produktów, które śmiało mogą konkurować z najlepszymi na świecie. Bracia Roca biorą na siebie spore wyzwanie: muszą powrócić do tradycji i rzucić na nią nowe światło, przedstawiając mieszkańcom Szkocji, jak i ludziom na całym świecie, ukryte skarby, które leżą na ich ziemi. Finałem projektu jest spektakularne menu ich autorstwa, podsumowujące wszystko, czego nauczyli się o Szkoci i będące hołdem dla tego krainy.

Po seansie zapraszamy na rozmowę z gośćmi. W dyskusji wezmą udział: Adrian Bęben, szef kuchni i współtwórca Oda Bistro; Aleksander Struś, szef kuchni i współwłaściciel Nafta Neo Bistro we Wrocławiu oraz Ula Bartoszewicz, właścicielka sklepu W Starej Rzeźni.

Rozmowę poprowadzi redaktorka naczelna portalu Have a bite, Agnieszka Szydziak.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!