Lśnienie reż. Stanley KubrickLśnienie reż. Stanley Kubrick
18 czerwca 2014
Nocny maraton filmowy: "Lśnienie", "Nagi lunch", "Zodiak"

28/29 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty.

Z okazji Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na nocny maraton filmowy. W programie ekranizacje literatury:

28 czerwca

godz. 23.00

Nagi lunch (Naked lunch)

reż. David Cronenberg / USA 1991 / 115’

29 czerwca

godz. 01.15

Lśnienie (The Shining)

reż. Stanley Kubrick / USA 1980 / 146’

godz. 04.00

Zodiak (Zodiac)

reż. David Fincher / USA 2007 / 157’

Karnet na wszystkie filmy w ramach maratonu filmowego w Kinie Nowe Horyzonty - 33 zł (karnet jest dostępny tylko w sprzedaży bezpośredniej w kasie kina). Ceny na pojedyncze seanse - według cennika.

Już drugi rok z rzędu 28 czerwca Wrocław na jedną noc zamieni się w Europejską Stolicę Literatury. To niezwykłe wydarzenie, które w zeszłym roku zgromadziło jedenaście tysięcy Wrocławian, prezentuje jak najszerszej publiczności niepublikowaną dotąd twórczość współczesnych pisarzy europejskich z różnych krajów, piszących w różnych językach i różnej stylistyce. Publiczne czytania w wykonaniu znanych osób, organizowane w niezwykłych lokalizacjach często nie kojarzonych z literaturą, pozwalają odbiorcom doświadczyć mocy prozatorskich opowieści w zupełnie nowy sposób. Zeszłoroczna edycja dała uczestnikom okazję nie tylko do wejścia a niesamowite, różnorodne światy kreowane przez wybitnych artystów, ale także do spotkania z ulubionymi aktorami, pisarzami, wybitnymi postaciami polskiej kultury.

Tematem tegorocznej Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu jest spotkanie. Spacerując po Wrocławiu 28 czerwca, czytelnicy staną się świadkami niezwykłych interakcji, fantastycznych rozmów – czy intelektualnych, czy bardzo osobistych, pełnych emocji, opisanych ze swadą i rozmachem. Na jeden wieczór wejdą do świata intymnych relacji i wiekopomnych spotkań. Prezentowane z tym roku teksty to fragmenty książek, które okażą się w Polsce w różnych wydawnictwach w 2014 roku, a więc czytania będą też zaproszeniami do zapoznania się z całym powieściowym światem – Noc Literatury trwać będzie przez cały rok.

Tegorocznej edycji towarzyszyć będą warsztaty literackie dla dzieci, przegląd filmów literackich w Kinie Nowe Horyzonty, wieczorne performatywne „Czytanie w ciemnościach” przygotowane przez Stowarzyszenie Rita Baum, a także kiermasze i promocje książek – podczas spaceru uczestnicy będą mogli zbierać pieczątki uprawniające do zniżek na książki w księgarni „Tajne Komplety”. 28 czerwca stanie się prawdziwym literackim świętem miasta.

więcej informacji

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.