repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
West Side Story, rez. Jerome Robbins, Robert Wise
Aktualności

Akademia Kina Światowego – zapisy na II semestr

11 wrz

Chcesz studiować kino? Dołącz do wykładów i seansów z Akademii Kina Światowego!

W drugim semestrze będziemy kontynuować filmową wędrówkę przez kolejne dekady kina. 

Począwszy od lat trzydziestych do sześćdziesiątych, odwiedzimy między innymi Francję, Hiszpanię, Japonię, Czechosłowację oraz Brazylię. Porozmawiamy o kinie noir, nowych technologiach filmowych czy ekranowych portretach tradycyjnej kultury ludowej. Zobaczymy rozkwit i upadek klasycznego Hollywood, eksplozję filmu artystycznego w Europie i na świecie oraz kształtowanie się nowego, modernistycznego modelu kina.

Zajęcia niezmiennie poprowadzą wybitni teoretycy i historycy kina – między innymi prof. Monika Talarczyk, prof. Rafał Syska, dr Michał Pabiś-Orzeszyna, dr Robert Dudziński, dr Karolina Kostyra, mgr Diana Dąbrowska czy dr Miłosz Stelmach.

Jak dołączyć?

Do udziału w zajęciach zapraszamy nie tylko studentów wrocławskich uczelni, ale też miłośników kina, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat historii filmu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup karnetu semestralnego, dzięki któremu można wziąć udział we wszystkich spotkaniach. Na każde zajęcia dostępna będzie również osobna pula biletów.

Zapisy

Sprawdź program

O Akademii Kina Światowego

Akademia Kina Światowego to nasze autorskie przedsięwzięcie, w ramach którego prezentujemy rozwój kina na świecie. Każdy z seansów poprzedzony jest wykładem przygotowanym przez specjalistki i specjalistów związanych ze światem filmu. Dzięki wykładom słuchacze mają okazję zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami historii filmu na tle kulturowym, społecznym, politycznym i artystycznym – w duchu tzw. Nowej Historii Kina.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!