repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Mała podróż
Aktualności

10. Międzynarodowy Festiwal Młode Horyzonty – sprawdź program

7 wrz

Mądre, wzruszające, angażujące, zabawne – różnorodny program Młodych Horyzontów łączy idea kina, które poszerza horyzonty, uwrażliwia, daje okazję do rozmów i spojrzenia na rzeczywistość z innej perspektywy. Takie właśnie produkcje będzie można zobaczyć podczas 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty w dniach 30 września – 8 października w KNH oraz od 12 do 29 października na platformie VOD. 

Do dobrego kina nie musisz dorastać – przekonują Młode Horyzonty i zapraszają na filmy stworzone z myślą o najmłodszej i nastoletniej widowni. W czasie festiwalu na uczestników czeka kilkadziesiąt produkcji z całego świata: podzielonych na tematyczne sekcje wypełnione filmami aktorskimi, animowanymi i dokumentami.

Na wielkim ekranie w sekcji Konkurs Główny zobaczymy najciekawsze polskie i międzynarodowe produkcje, z których większość nie trafiła jeszcze do krajowej dystrybucji. Z kolei sekcja Konkurs filmowych odkryć przybliży publiczności zachwycające wizualnie, podejmujące istotne tematy, tytuły docenione na międzynarodowych festiwalach (Annecy International Animation Film Festival czy Sundance Film Festival). W niecały miesiąc po światowej premierze w Toronto, polska widownia po raz pierwszy zobaczy Chłopca i czaplę: najnowszą animację współzałożyciela słynnego japońskiego Studia Ghibli, Hayao Miyazakiego, twórcy takich przebojów jak Spirited Away: W krainie Bogów czy Mój sąsiad Totoro.

Jak co roku festiwal zabierze uczestników w filmową podróż do wybranego kraju. Tym razem wyruszymy do Francji. W sekcji Bonjour cinéma! – francuskie animacje, przygotowanej w partnerstwie z Instytutem Francuskim w Polsce, znajdą się wielokrotnie nagradzane na festiwalach, unikatowe, wyróżniające się na tle europejskiej kultury dla młodych widzów produkcje.

Wrocławska odsłona festiwalu to fascynujące filmowe opowieści, które swoich widzów traktują na serio, a także kreatywne warsztaty, spotkania z twórcami, pokazy specjalne z muzyką na żywo oraz bal z okazji okrągłych urodzin festiwalu.

Sprawdź program

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!