repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Winny czy niewinny, reż. Louis Garrel
Aktualności

Vis-à-vis francuskiego kina

30 maja

Kierujemy wzrok nad Sekwanę i od 2 czerwca zapraszamy na 14. Przegląd Nowego Kina Francuskiego. W programie między innymi: Moja zbrodnia – najnowsza produkcja François Ozona, komedia Winny czy niewinny w reżyserii Louisa Garrela oraz Obietnice z Isabelle Huppert. Au revoir!

Wrocławską odsłonę wydarzenia otworzy premierowy pokaz filmu Houria: francusko-algierska koprodukcja o pasji i miłości do tańca. Tego samego dnia na widzów czeka wielki przebój francuskich kin: nagrodzony dwoma Cezarami Winny czy niewinny Louisa Garrela z brawurową rolą Noémi Merlant.

Podczas przeglądu zobaczymy również pokazywany w Cannes i wyróżniony Nagrodą Louis-Delluc, intrygujący debiut reżyserski Charlotte Le Bon, która w Falcon Lake w nieoczywisty sposób opowiada o dorastaniu. Gatunek coming-of age reprezentuje także Rodeo: tętniąca buntowniczą energią i warczeniem silników historia młodej dziewczyny, która próbuje utorować sobie drogę w zdominowanym przez mężczyzn świecie.

Program rozświetlają też dobrze znane polskiej widowni nazwiska. W dramacie Obietnice w roli głównej występuje gwiazda kina Isabelle Huppert. Z kolei reżyserskie stery przewrotnej komedii Moja zbrodnia trzyma niezastąpiony François Ozon. 

2 czerwca, piątek

3 czerwca, sobota

4 czerwca, niedziela

5 czerwca, poniedziałek

6 czerwca, wtorek

7 czerwca, środa

8 czerwca, czwartek

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!