repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Lisbon Story, reż. Wim Wenders
Aktualności

Przez Lizbonę, Paryż i Rzym

15 maja

Im bliżej lata, tym większa potrzeba podróży? Wychodzimy temu naprzeciw i zapraszamy na trzy wydarzenia, które przez pryzmat filmowych opowieści zabiorą nas do krajów portugalskojęzycznych, Francji i słonecznych Włoch. 

Festiwal Kina Krajów Portugalskojęzycznych MARÉ

Od filmowej pocztówki z Lizbony z podpisem Wima Wendersa po nieznane zakątki Alentejo i ogrody dawnego pałacu prezydenckiego w Rio de Janeiro. Wyrusz z nami w taneczno-muzyczną podróż szlakiem kina krajów portugalskojęzycznych.

Sprawdź cały program

14. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Filmowy tour de France! Od 2 czerwca przenosimy się nad Sekwanę i przyglądamy najnowszym produkcjom z ojczyzny kinematografii. W programie między innymi: wielki przebój francuskich kin Winny czy niewinny Louisa Garrela oraz Moja zbrodnia – nowy film spod ręki François Ozona.

Sprawdź program

Cinema Italia Oggi

Z wizytą w kraju Felliniego! Od 9 czerwca sprawdzamy, czy we włoskim kinie życie zawsze ma smak dolce. W ramach przeglądu zaprezentujemy m.in. Pierwszy dzień mojego życia – nowy film Paolo Genovese, autora przeboju Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie; pełen subtelnych emocji coming-of age Kopniakiem w tyłek czy Wrzesień – błyskotliwy debiut reżyserski Giulii Steigerwalt, który ujmuje lekkością i świetnie rozpisaną historią.

Sprawdź program

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!