repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Amanda, reż. Carolina Cavalli

ceny biletów:

  • bilet normalny: 24 zł
  • bilet klubowy (z kartą przyjaciela kina): 22 zł
  • bilet wielokrotny 4+ (na 4 i więcej seansów): 20 zł
przegląd

Cinema Italia Oggi – przegląd nowego kina włoskiego 2023

09/06 - 15/06

Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją, razem z Instytutem Kultury Włoskiej w Warszawie i Krakowie zapraszamy na kolejną edycję Cinema Italia Oggi – przeglądu nowego kina włoskiego, który odbędzie się w dniach 9-15 czerwca.

W ramach przeglądu będzie można obejrzeć filmy, które biły rekordy oglądalności, urzekły krytyków i zdobyły nagrody na festiwalach w kraju i za granicą. W przeglądzie m.in. Pierwszy dzień mojego życia Paolo Genovese, twórcy przeboju Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, opowiadający o odnajdywaniu nowego sensu w życiu i o sile, by zacząć wszystko od nowa. W główną rolę w filmie wcielił się znakomity Toni Servillo, którego zobaczymy również w komedii La stranezza w reżyserii Roberto Andò.

Podczas festiwalu obejrzymy też Nostalgię – poruszającą opowieść o rozliczaniu się z przeszłością z charyzmatycznym Pierfrancesco Favino (Zdrajca). Oprócz fabuł zobaczymy również dokument Kordon opowiadający historię pięciu zwykłych kobiet, które robią niezwykłe rzeczy, aby pomóc i dać nadzieję ukraińskim uchodźcom zgromadzonym na ponadczasowym dworcu kolejowym na granicy ukraińsko-węgierskiej.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!