repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Blisko, reż. Lukas Dhont
Aktualności

Zobacz filmy nominowane do Oscara

24 sty

Najważniejszy filmowy news zza oceanu: IO Jerzego Skolimowskiego z nominacją do Oscara! Do tego nominacja dla poruszającego Blisko Lukasa Dhonta, trzy szanse na złotą statuetkę dla W trójkącie, dziewięć nominacji dla Duchów Inisherin i jedenaście dla Wszystko wszędzie naraz. Oklaski z filmowego świata usłyszał też między innymi Brendan Fraser (Wieloryb), Paul Mescal (Aftersun), Michelle Yeoh i Ke Huy Quan (Wszystko wszędzie naraz) oraz Michelle Williams (Fabelmanowie). To tak w oscarowym skrócie – po więcej zapraszamy przede wszystkim przed wielki ekran.

IO

Zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Pękamy z dumy i trzymamy kciuki za statuetkę dla Jerzego Skolimowskiego w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.

Blisko

Wspaniale sfilmowany coming-of-age i zarazem uniwersalny film o akceptacji swoich błędów oraz nauce przeżywania najtrudniejszych emocji – nominacja w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy przybliża Blisko do sukcesu, a dla nas Lukas Dhont już dziś wygrał!

Wszystko wszędzie naraz

Obietnica dana w tytule spełnia się tutaj w 100%, a reżyserski duet Daniela Kwana i Daniela Scheinerta udowadnia, że o multiwersum można opowiadać w fascynujący sposób i zgarnąć za to jedenaście nominacji do Oscara – wszechstronność kategorii (m.in. dla najlepszego filmu, za najlepszy scenariusz, reżyserię i dla aktorów) pokazuje, że na brawa zasługuje każdy aspekt filmu.

Duchy Inisherin

Dziewięć to od dziś szczęśliwa liczba Martina McDonagha, któremu Duchy Inisherin przyniosły nominację między innymi za najlepszą reżyserię i najlepszy film. Opowieść o dobiegajacej końca przyjaźni nie mogłaby się udać bez aktorskich kreacji, które niosą na barkach film – Colin Farrell, Brendan Gleeson, Barry Keoghan i Kerry Condon, trzymamy za Was kciuki!

W trójkącie

Szalony rejs jachtem pod banderą Rubena Östlunda obrał dziś kurs przybliżający go do Oscara, a właściwie trzech – W trójkącie powalczy o statuetkę w kategorii Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Film.

Fabelmanowie

Steven Spielberg stworzył piękną opowieść o miłości do kina, a miłość ta wraca do niego w trwającym sezonie nagród. Po sukcesie na rozdaniu Złotych Globów jego film otrzymał dziś siedem nominacji do Oscara (w tym za najlepszą reżyserię i najlepszy film).

Babilon

To nie jedyny powód, dla którego warto wybrać się na filmową balangę z Damienem Chazelle’em, ale powiedzmy to głośno: scenografia, muzyka i kostiumy wymiatają i powalczą o Oscara.

Wieloryb

Brendan Fraser, we love you!

Aftersun

Paul Mescal, Ciebie też! PS Aftersun olśniewa nie tylko aktorsko (nominacja dla najlepszego aktora pierwszoplanowego), ale też w całokształcie, dlatego polecamy przedpremiery, a lada moment pokazy premierowe. 

TÁR

Historia na szóstkę? Na pewno jeśli chodzi o liczbę nominacji Oscarowych (w tym dla najlepszego filmu, najlepszą reżyserię czy zdjęcia). Osobną wzmiankę zostawiamy dla Cate Blanchett, która powalczy o statuetkę w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Ciekawych wydźwięku całej produkcji (to my, to my!) zapraszamy na pierwsze pokazy przedpremierowe. 

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!