repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 2 marca 2023.

plakat

Babilon

Babylon

reż. Damien Chazelle

czas: 188’
produkcja: USA 2022
obsada: Brad Pitt, Margot Robbie, Diego Calva, Jovan Adepo
język: hiszpański, włoski, francuski, angielski

gatunek: dramat

Po sukcesie Whiplash i oscarowych podbojach La La Land Damien Chazelle nie zamierza spoczywać na laurach. Wręcz przeciwnie – w swoim najnowszym filmie wskrzesza ducha lat 20. XX wieku i zabiera nas w rozbuchaną podróż w czasie do epoki wczesnego Hollywood żyjącego przełomem, jaki wywołało udźwiękowienie filmu. To opowieść o wielkich ambicjach, jeszcze większych marzeniach, karierach, które zawisły na włosku oraz spektakularnych narodzinach gwiazd. Spodziewajcie się przepychu, szaleństwa, rozmachu i dobrze znanych nazwisk – w rolach głównych wiecznie młody Brad Pitt, Margot Robbie i Diego Calva.

I choć to nie jedyny powód, dla którego warto wybrać się na filmową balangę z Damienem Chazelle’em, powiedzmy to głośno: scenografia, muzyka i kostiumy wymiatają i powalczą o Oscary na tegorocznym rozdaniu nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Damien Chazelle

Urodził się w 1985 roku w Providence (Rhode Island). Dorastał w Paryżu i New Jersey. Zanim zajął się filmem, był nagradzanym jazzowym perkusistą, grywającym w salach koncertowych czy klubach, ale i na stacjach metra. Porzucił studia na Uniwersytecie Harvarda, by ukończyć swój pierwszy pełny metraż, Guy and Madeline on a Park Bench, który ostatecznie stał się jego filmem dyplomowym, przynosząc uznanie i pozycję nowego, gorącego nazwiska w branży. Ten status potwierdził obsypany nagrodami Whiplash.

 

Filmografia

2009 Guy and Madeline on a Park Bench

2013 Whiplash (short)

2014 Whiplash

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!