repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Leonardo. Dzieła wszystkie, reż. Phil Grabsky
Aktualności

Sztuka w roli głównej

10 sie

Odkryj tajemnicę Damy z Łasiczką i słynnych dzieł mistrza renesansu Leonardo da Vinci, poznaj historię twórczości Johannesa Vermeera, autora Dziewczyny z perłą.

W wybrane niedziele zapraszamy na pasjonujące dokumenty, w których sztuka odgrywa główną rolę.

Film dokumentujący wystawę w The National Gallery w Londynie, która zaproponowała nowe spojrzenie na twórczość jednego z najbardziej zaskakujących artystów w historii – Johannesa Vermeera, autora Dziewczyny z perłą. Galeria Narodowa zdecydowała skupić się na relacji Vermeera z muzyką popularnego motywu malarstwa niderlandzkiego. Kinowy seans to okazja do pogłębienia fascynacji twórczością Vermeera i przyjrzenia się z bliska niezwykłym detalom jego obrazów.

Film zrealizowany z okazji 500. rocznicy śmierci Leonardo da Vinci - artysty, teoretyka sztuki, pisarza, architekta i uczonego wszech czasów. Jego geniuszowi poświęcono już niezliczone ilości dokumentów, programów telewizyjnych, reportaży i filmów. Nadal jednak nie zbadano wystarczająco dokładnie najważniejszego elementu, który składa się na fenomen jego sztuki. Phil Grabsky już po raz drugi zajmuje się jego dorobkiem - teraz na wielkim ekranie widzowie zobaczą m.in. Monę Lisę, Ostatnią Wieczerzę, Damę z łasiczką i inne ocalałe dzieła (niektóre z nich nigdy przedtem nie były prezentowane szerokiej publiczności).

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!