repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Cicha ziemia, reż. Aga Woszczyńska
Aktualności

Cicha ziemia - pokaz specjalny z udziałem twórczyni

15 sie

«Udany, świadomy debiut w duchu Turysty Ruben Östlunda» wychwala Screen International, a my równie entuzjastycznie zapraszamy na pokaz specjalny Cichej ziemi z gościnnym udziałem twórczyni, Agi Woszczyńskiej.

Tytułowa cisza nie ma w sobie nic sielskiego, choć akcja filmu rozgrywa się w czasie wakacji na włoskiej wyspie, gdzie Anna (Agnieszka Żulewska) i Adam (Dobromir Dymecki) wynajmują dom z widokiem. Z daleka, jak wiadomo, widok jest piękny, dlatego małżeństwo woli zachować dystans. Pełna lodówka, pełne portfele, zabezpieczone alarmem drzwi i przymknięte oczy gwarantują ochronę przed kontaktem z rzeczywistością – do czasu gdy odkryją, że w posiadłości nie działa basen. Usterka, której natychmiastowej naprawy żądają, niebezpiecznie naruszy ich strefę komfortu, powodując przeciek, którym do wygodnego, zautomatyzowanego życia pary wedrą się chaos, strach i śmierć

Trzymający w napięciu film Woszczyńskiej był jednym z filmów otwarcia tegorocznej edycji Festiwalu Nowe Horyzonty - w sobotę, 27 sierpnia, w KNH mamy ponowną przyjemność gościć twórczynię: po seansie zapraszamy na rozmowę z Agą Woszczyńską, która opowie o inspiracjach i pracy nad filmem.

Seans jest częścią specjalnej serii wydarzeń z okazji 10. urodzin Kina Nowe Horyzonty. Sprawdź szczegółowy program i świętuj z nami dekadę filmowych momentów.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!