repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Aktualności

Kino Dzieci 2020 - zarezerwuj czas we wrześniu!

1 lip

Filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów! Od 26 września do 4 października zapraszamy na 7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Po raz pierwszy Kino Dzieci odbędzie się w formule hybrydowej - poza pokazami na salach kinowych, część filmów dostępna będzie także online!

W programie 7. edycji znajdzie się ponad 150 tytułów - filmów pełnometrażowych i zestawów filmów krótkich, animacji, filmów aktorskich oraz dokumentów wybranych dla widzów w wieku 4-12 lat.

Jak co roku, program został podzielony na sekcje: wśród nich Konkurs Główny oraz Konkurs Filmowych Odkryć, w którym zobaczymy produkcje o wyjątkowej różnorodności gatunkowej i stylistycznej. Po ubiegłorocznej filmowej podróży na Półwysep Apeniński, tym razem obierzemy kurs na najlepszą kinematografię dziecięcą z Litwy, Łotwy i Estonii - wszystko za sprawą sekcji Nad Bałtykiem.

Nowością w programie będą dwie sekcje: Europejskie kino dokumentalne, przybliżające życie młodych ludzi i otaczający ich świat, oraz Kino Dzieci o wychowaniu dedykowane dorosłym widzom.

Nie zabraknie też filmowych spotkań z bohaterami klasyki i najnowszej literatury w ramach sekcji Kino Dzieci z nosem w książkach czy Klasyki Kina Dzieci prezentującej ulubione filmy
z poprzednich edycji.

Festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie (w formie online) wydarzenie branżowe Kids Kino Industry (dawniej Warsaw Kids Film Forum), czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów
i seriali dla młodej widowni, które odbędzie się w dniach 29 września - 2 października.

Organizatorem 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto st. Warszawa, Kreatywna Europa.

 

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!