repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 4 lipca 2024.

plakat

Otwarte klatki: Poza widokiem, na skraju lasu + spotkanie

Poza widokiem, na skraju lasu

reż. Nadina Dobrowolska

czas: 75’
produkcja: Polska 2023
język: polski

gatunek: dokumentalny

Po seansie odbędzie się spotkanie z Bogną Wiltowską (dyrektorką ds. Śledztw i Interwencji w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki, bohaterka filmu), lek. wet. Grzegorzem Dziwakiem (bohaterem filmu), posłanką Małgorzatą Tracz (autorką projektu ustawy o zakazie hodowli zwierząt na futro), które poprowadzi Marta Korzeniak.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie dostepne tylko w kasach kina od wtorku 18.06.2024.

Bohaterowie filmu stoją na pierwszej linii frontu walki o życie ponad 3 milionów norek i lisów zabijanych co roku na fermach futrzarskich.

Materiał pokazuje zakulisowe działania grupy śledczej, która od ponad dekady ujawnia skalę niesprawiedliwości i cierpienia, jakie człowiek wyrządza zwierzętom. Ich cel jest jasny: doprowadzić do zakazu hodowania zwierząt na futro w Polsce. Bogna, Aleks i Angelika na swojej drodze napotykają dwóch potężnych przeciwników: lobby futrzarskie oraz biurokrację.

Jak wygląda praca aktywisty śledczego? Gdzie trafiają zwierzęta uratowane z ferm? Co jeszcze można zrobić, by wstrząsnąć społeczeństwem? Zadanie jest trudne, a czas gra rolę. Każdy rok to kolejne stracone istnienia.

Poza widokiem, na skraju lasu to historia uporu i walki o tych, którzy sami o siebie zawalczyć nie mogą.

Film nie epatuje okrucieństwem wobec zwierząt. Wątek ten jest obecny, jednak został przedstawiony w sposób minimalistyczny.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!