repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

9 cze / nd
plakat

Ostatnie lato

Last Summer / L'Été dernier

reż. Catherine Breillat

czas: 104’
produkcja: Francja 2023
obsada: Léa Drucker, Samuel Kircher, Olivier Rabourdin
język: francuski

gatunek: erotyczny, thriller

kategoria wiekowa: 18+

Anne prowadzi stateczne, ustabilizowane życie. Odnosi sukcesy na polu zawodowym jako ceniona, błyskotliwa prawniczka. Niezbędny spokój odnajduje z kolei w paryskim domu, gdzie czeka na nią wierny mąż Pierre oraz dwie córki. Niespodziewane pojawienie się siedemnastoletniego Theo, syna Pierre’a z poprzedniego małżeństwa burzy tę równowagę i budzi w Anne uczucia, o jakie sama nie mogłaby się podejrzewać.

Nagroda:

  • 2024: Cezary, nominacje : Najlepsza adaptacja i reżyseria Catherine Breillat), Najlepsza aktorka (Léa Drucker), Najbardziej obiecujący aktor (Samuel Kircher)
  • 2023: MMF w Cannes (Konkurs główny)

Catherine Breillat

Urodziła się w 1948 roku w Bressuire we Francji. Artystka wszechstronna. Reżyserka, scenarzystka, pisarka i aktorka. Już jako 17-latka napisała skandalizującą powieść L’homme facile, a w 1972 roku zagrała w słynnym filmie Ostatnie tango w Paryżu. Współpracowała m.in. z Federico Fellinim, Asią Argento, Lilianą Cavani i gwiazdą porno – Rocco Siffredim. Wykładowczyni European Graduate School in Saas-Fee (Szwajcaria). Bezkompromisowa w ukazywaniu prawdziwych relacji erotycznych na ekranie, jest jedną z największych prowokatorek współczesnego kina. Filmy Breillat można zobaczyć na największych festiwalach filmowych na całym świecie. Kontrowersyjny styl reżyserki jest znany i widzom naszego festiwalu za sprawą Anatomii piekła (4 NH) i Sinobrodego (9 NH).

Wybrana filmografia

1976 Młoda dziewczyna / Une vraie jeune fille / A Real Young Lady

1988 Rozmiar 36, dziewczęcy / 36 fillette / Junior Size 36

2004 Anatomia piekła / Anatomie de l’enfer / Anatomy of Hell

2007 Stara kochanka / Une vieille maîtresse / The Last Mistress

2009 Sinobrody / Barbe Bleue / Bluebeard

2010 Śpiąca królewna / La belle endormie / The Sleeping Beauty

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!