repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

ceny biletów:

  • bilet normalny: 26 zł
  • bilet klubowy (z kartą przyjaciela kina): 24 zł

15. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

07/06 - 13/06

15. edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego obędzie się w terminie od 7 do 13 czerwca 2024 r. w Warszawie i kilkunastu miastach w Polsce, m.in. Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Zamościu i Białymstoku. W programie, jak co roku, nie zabraknie filmów docenionych przez francuską Akademię Filmową, krytyków i widzów.

Jedną z najciekawszych propozycji jest wielki przebój francuskich kin, Królestwo zwierząt Thomasa Cailleya, którego bohaterowie (w jednej z głównych ról Romain Duris!) muszą zmierzyć się z epidemią mutacji genetycznych zmieniających ludzi w zwierzęta. Film zgromadził we Francji ponad milion widzów i otrzymał aż pięć Cezarów, w tym za najlepsze kostiumy, muzykę i efekty specjalne.

Po raz pierwszy widzowie Przeglądu obejrzą dwa filmy animowane. Mars Express. Świat, który nadejdzie w reżyserii Jérémiego Perrina to dystopijna opowieść o detektywce i androidzie prowadzących śledztwo w sprawie zaginięcia studentki uwikłanej w niebezpieczną aferę. Natomiast Wielka przygoda Niny (reż. Alain Gagnol i Jean-Loup Felicioli) zabierze najmłodszych widzów w pełne emocji poszukiwania skarbu w towarzystwie pewnego rezolutnego jeża.

Wielbicielom Fanny Ardant polecamy komedię Do usług szanownej pani, w której pojawia się u boku (mówiącego po francusku!) Johna Malkovitcha. Z kolei Virginie Efirze w głośnym filmie Valérie Donzelli Tylko my dwoje (Cezar za najlepszy scenariusz adaptowany) towarzyszy diaboliczny Melvil Poupaud.

Organizatorami Przeglądu Nowego Kina Francuskiego są Instytut Francuski w Polsce, Gutek Film i Unifrance.

Więcej informacji

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!