repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 17 kwietnia 2024.

plakat

Jack Wolfskin Lądek Film Tour 2024 - Event 3

czas: 120’

Łączny czas trwania wydarzenia: 120 minut

Ten seans rozpoczniemy filmem „Adra”, który opowiada historię środowiska wspinaczkowego w Północnej Walii. „Adra” jest wyrazem szacunku i uznania dla wspólnoty Llanberis – znanego ośrodka turystyki górskiej, stąd też tytuł filmu, który po walijsku oznacza „dom”. Światowa premiera tego filmu miała miejsce w listopadzie 2023 na Kendal Mountain Festival w Wielkiej Brytanii, gdzie “Adra” zdobyła nagrodę Best Community & Culture Award.


Po odwiedzeniu Wielkiej Brytanii przeniesiemy się do Francji z „We Walked Under the Earth”, gdzie czeka nas filmowa relacja z eksploracji niedostępnych na co dzień miejsc, ukrytych bardzo głęboko pod ziemią. Grotołazi Cédric Lachat i David Parrot starają się połączyć jaskinię Fromagère z legendarną Gouffre Berger w masywie górskim Vercors. Fascynujące kadry opowiedzą nam o próbach odkrycia tajemnic podziemnego świata.

Seans będzie się składać z dwóch filmów:

"Adra"

reż. Emma Crome
czas: 53’
produkcja: UK 2023
gatunek: dokumentalny

Adra to film o środowisku wspinaczkowym, historii i kulturze wokółwspinaczkowej w północnej Walii. Występują w nim najsłynniejsi wspinacze lokalni oraz sportowcy pochodzący z innych rejonów Wielkiej Brytanii. Wszystkich łączy miłość do miasteczka Llanberis – stolicy walijskich skał. Jednak nie jest to opowieść wyłącznie o wspinaniu. Adra znaczy po walijsku "dom". Ten film to celebracja wspólnoty ludzi, których przyciągnęła magia walijskich wzgórz i tego wyjątkowego miejsca na świecie, jakim jest Llanberis.

"We Walked Under the Earth"

czas: 53’
produkcja: Francja 2022
gatunek: dokumentalny

Ludzie od zawsze czuli potrzebę eksploracji przestrzeni – kosmosu, gór, podziemi oraz tego, co kryje się pod powierzchnią wody. Film We Walked Under the Earth opowiada o próbach połączenia jaskini Fromagère z legendarną Gouffre Berger w masywie Vercors w południowej Francji. Realizacji tego projektu podjęli się Cédric Lachat i David Parrot. To właśnie w Gouffre Berger ludzie po raz pierwszy zeszli na głębokość ponad 1000 metrów. Przez lata „Bergerka” była najgłębszą jaskinią świata. Eksploracja podziemi – uważana przez wielu za bezużyteczną – jest próbą zaspokojenia ciekawości odkrywców na temat tego, co dalej, głębiej, wyżej…

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!