repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

18 kwi / cz
plakat
czas: 104’
produkcja: Polska

W programie:

 • Moje stare (My Old Gals), reż. Natasza Parzymies, 25’, 
  Zofia i Ania to dwie charakterne seniorki. Lata szaleństw mają już za sobą. Nie widziały się od pół wieku, każda poszła własną drogą. Spotkanie po latach owocuje wspólną podróżą, w którą ruszają niczym Thelma i Louise, by wziąć się za barki z życiem i marzeniami.
 • Śmierć frajera (Sucker's Death), reż. Krzysztof Grudziński, 20’,
  Członek nacjonalistycznej organizacji mieszka w cichym miasteczku ze swoją osamotnioną matką. Jego życie kręci się wokół treningów na siłowni i pracy w lokalnym sklepie. Inni członkowie grupy wyszydzają go z powodu homoseksualności jego brata, który uciekł do Warszawy. Pewnego pechowego dnia zostaje zmuszony szantażem do podłożenia ładunku wybuchowego na trasie parady równości w stolicy.
 • Tam, gdzie płaczą ptaki (Where the Birds Cry), reż. Jakub Andrzej Wenda, 16’, 
  Szymon mieszka w małej nadmorskiej miejscowości. Chłopak przeżywa jeden z trudniejszych etapów w swoim życiu – okres dojrzewania. Wakacje spędza na podróżach palcem po globusie, spacerach po plaży czy spotkaniach ze znajomymi. Monotonne życie w małym mieście zakłóca niespodziewana wizyta przyjaciela z dzieciństwa – Filipa. Od tego momentu w chłopcu kiełkuje myśl o eksplorowaniu swojej seksualności. Pozornie zwykłe spotkanie na klifie przeradza się w pierwszy wakacyjny romans.
 • Transgresja (Transgression), reż. Diana Szczotka, 25’, 
  Diler narkotykowy Dawid spędza wieczór z jedną ze swoich klientek. Godziny mijają, a jego sympatia wzrasta, gdy nagle orientuje się, że Nadia jest trans kobietą. To spostrzeżenie uderza go, powodując wewnętrzny konflikt między tym, w co wierzy a tym, co czuje. Niespodziewanie rozpoczyna się wewnętrzna podróż mężczyzny w kierunku odkrycia i akceptacji własnych pragnień.
 • Warszawa, Holandia (Warsaw, Netherlands), reż. Ming-Wei Chiang, 18’, 
  Pośród zgiełku łódzkiej dzielnicy Bałuty młody mężczyzna maskuje swoje prawdziwe „ja". W gonitwie dorywczych zajęć ostre słowa i wyboiste ulice wypełniają jego dni. Pewna osoba sprawia jednak, że zaczyna dostrzegać coś więcej. Razem przemierzają miasto na skuterze, dzieląc ze sobą posiłki i wspólne chwile. Nieuchronnie zbliża się jednak dzień pożegnania…

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!