repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 15 lutego 2024.

plakat

Anatomia upadku

Anatomy of a Fall / Anatomie d'une chute

reż. Justine Triet

czas: 152’
produkcja: Francja 2023
obsada: Sandra Hü ller, Swann Arlaud, Milo Machado Graner
język: francuski, angielski, niemiecki

gatunek: dramat, kryminał, thriller

Gościnią pokazu będzie Marta Niedźwiecka – psycholożka, sex coach, autorka podcastu „O Zmierzchu”. Mówczyni i propagatorka nauki. Spotkanie poprowadzą Anna Maria Łozińska i Klaudia Pańczyszyn.

Film nominowany do Oscarów 2024 w 5 kategoriach:

  • Najlepszy Film
  • Najlepsza Reżyseria
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny
  • Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa
  • Najlepszy Montaż

Anatomia upadku to absolutne wydarzenie – jeden z najgłośniejszych filmów roku, zdobywca kilkudziesięciu nagród i wyróżnień, w tym dwóch Złotych Globów, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. To mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „czy zabiła?” ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z Zaginionej dziewczyny Davida Finchera. To coś więcej niż śledztwo w sprawie morderstwa: to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji w pozornie szczęśliwym małżeństwie. W roli głównej fenomenalna Sandra Hüller, typowana jako jedna z głównych faworytek w oscarowym wyścigu.

Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który zajmuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie, na które szukamy odpowiedzi, brzmi: 'Czy to zrobiła?'.

HerStory

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!