repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 30 września 2023.

Abe gotuje

Abe

reż. Fernando Grostein Andrade

czas: 85’
produkcja: Brazylia, USA 2019
obsada: Noah Schnapp, Seu Jorge, Dagmara Dominczyk, Arian Moayed, Mark Margolis
język: angielski

gatunek: komedia, dramat
kategoria wiekowa: 12+

Kochający gotować 12-latek o imieniu Abe za sprawą wyjątkowej uczty pragnie zatrzeć różnice między swoimi rodzinami z Palestyny i Izraela. W tym celu zaczyna uczyć się łączenia smaków u niezwykłego kucharza Chico.

Dla dziadków muzułmanów – Ibrahim, dla żydowskiego dziadka – Abraham, a on mówi o sobie po prostu Abe. Pasją tego 12-letniego chłopca jest gotowanie. W rozkroku między dwiema kulturami, Abe postanawia połączyć obydwie rodziny przy wspólnym stole. W tajemnicy przed rodzicami odnajduje popularnego w internecie kucharza Chico, który specjalizuje się w łączeniu smaków z całego świata, i postanawia uczyć się u niego sztuki kulinarnej. Czy chłopcu uda się przygotować wyjątkową ucztę, dzięki której zatrą się różnice między jego rodzinami? Abe to jedna z bardziej smakowitych propozycji Młodych Horyzontów, która pokazuje siłę pasji i determinację młodego bohatera oraz problemy, jakie mogą wyniknąć z wzajemnych uprzedzeń.

Czy wiesz, że…

tytułowego Abe’a zagrał Noah Schnapp, znany z roli Willa Byersa w popularnym serialu Stranger Things?

Nagrody:

  • Zlín International Film Festival for Children and Youth, 2019, Nagroda Golden Slipper – najlepszy film pełnometrażowy dla dzieci – nominacja
  • Sundance Film Festival, 2019 – selekcja

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!