repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 1 października 2023.

Pies i robot

Robot Dreams

reż. Pablo Berger

czas: 101’
produkcja: Hiszpania, Francja 2023
język: bez dialogów

gatunek: animacja, dramat, muzyczny
kategoria wiekowa: 8+

Przed seansem Szymon Straburzyński opowie „Jak powstaje dźwięk w filmie”.

Sympatyczny, choć nieco nieśmiały Pies nie chce już być samotny. Pomocną łapę – a właściwie metalową dłoń – wyciąga w jego stronę Robot. Czy ich przyjaźń przetrwa próbę czasu?

Nowojorski czworonóg dzięki koledze wreszcie odżywa. Ma już z kim długie godziny grać w gry wideo, jeździć na rolkach w Central Parku i podziwiać zachody słońca. Podczas pewnej wizyty nad morzem zdarza się jednak nieszczęśliwy wypadek: Robot rdzewieje i znieruchomiały grzęźnie w piasku. Pies próbuje za wszelką cenę go uratować. Włamuje się nawet na plażę, przez co trafia za kratki! Pozbawiona dialogów animacja, która zapewni nostalgiczną podróż śladami estetyki, stylu życia i muzyki lat 80., uczy, dlaczego warto dbać o swoje relacje i jak pielęgnować te piękniejsze wspomnienia. Film powstał na podstawie powieści graficznej Sary Varon.   

Czy wiesz, że…

film został wyróżniony nagrodą Grand Prix w sekcji Contrechamp na zakończonym ostatnio 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy?

Nagrody:

  • Annecy International Animated Film Festival, 2023 – nagroda Contrechamp – najlepszy film

Szymon Straburzyński

specjalista ds. udźwiękowienia w Centrum Technologii Audiowizualnych. Pierwsze profesjonalne doświadczenie zdobywał pracując przy słuchowiskach radiowych, by następnie zająć się realizacją dźwięku do filmów dokumentalnych i fabularnych, takich jak nagrodzony na festiwalu w Gdyni “Jutro będzie niebo” Jarosława Marszewskiego. W swoim dorobku ma również współprace reżyserskie przy filmach oraz serialach telewizyjnych. Jedną z nich jest produkcja “Mała Moskwa” Waldemara Krzystka.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!