repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

21 gru / cz
plakat

Jeźdźcy sprawiedliwości

Retfærdighedens ryttere

reż. Anders Thomas Jensen

czas: 116’
produkcja: Dania 2020
obsada: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Roland Møller, Nicolas Bro, Lars Brygmann
język: duński, arabski

gatunek: akcja, komedia, dramat

Gościnią pokazu będzie Katarzyna Popławska-Nawara - psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Spotkanie poprowadzi Iza Grad.

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu... kiedy do jego drzwi puka Otto - ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet! Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.

Nowy film zdobywcy Oscara Andersa Thomasa Jensena, reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność Jabłek Adama, to trzymające w napięciu skandynawskie kino sensacyjne, w którym nie brak ciętego humoru i w którym nic nie dzieje się przypadkiem.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!