repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 29 czerwca 2023.

plakat
czas: 80’
produkcja: Hiszpania, Japonia, Boliwia, Chile 2019
język: hiszpański, ajmara

gatunek: dokumentalny

Gościniami pokazu będą: Agnieszka Dziewa i Monika Rostecka – aktorki Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego występujące w spektaklu Symfonia alpejska inspirowanym Wandą Rutkiewicz.

Spotkanie poprowadzi Anna Maria Łozińska.

Pięć Cholitas – rdzennych mieszkanek Boliwii – bierze udział w wyjątkowej wyprawie na Aconcaguę. Zdobycie najwyższego szczytu obu Ameryk ma symbolizować ich wolność i wewnętrzną siłę. Ana, Cecilia, Dora, Elena i Lidia zawsze chodzą po górach w niezwykłych strojach – ozdobnych, długich do kostek spódnicach. Jednocześnie są kimś więcej niż tylko wspinającymi się dziewczynami, noszącymi kolorowe, tradycyjne ubrania. Cholitas to odważne kobiety, odnajdujące w górach przestrzeń, w której mogą poczuć się wolne, szczęśliwe i pełne życia. Ich przygoda w inspirujący sposób pokazuje światu jak być kobietą, szanować tradycję i być blisko Matki Natury.

Dokument Cholitas będzie punktem wyjścia do rozmowy o górach – zapierających dech masywach skalnych, ale też tych metaforycznych, które czasem musimy pokonać, by wspiąć się wyżej. Co przynosi droga do wyznaczonego celu? Jakie wyzwania ciału rzucają górskie ścieżki i deski teatru? Czy pasja to niezawodny kompas? O sytuacjach „pod górkę” i widokach ze szczytów, o przecieraniu szlaków: w życiu i w terenie porozmawiamy po pokazie z Agnieszką Dziewą i Moniką Rostecką: aktorkami Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego występującymi w spektaklu Symfonia alpejska inspirowanym Wandą Rutkiewicz.

Pokaz organizowany we współpracy z Wrocławskim Teatrem Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego oraz Festiwalem Górskim. 

  • bilet w cenie klubowej obowiązuje również dla posiadaczy biletu na spektakl Teatru Pantomimy Symfonia Alpejska,
  • z kolei z biletem na Cholitas obowiązuje cena 35 zł na bilet spektaklu Teatru Pantomimy Symfonia Alpejska

WTP28FestiwalGorski

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!