repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 27 maja 2023.

plakat

Horyzonty emocji: Mała mama + spotkanie

Petite maman

reż. Céline Sciamma

czas: 73’
produkcja: Francja 2021
obsada: Joséphine Sanz, Gabrielle Sanz, Nina Meurisse, Stéphane Varupenne, Margot Abascal
język: francuski

gatunek: dramat
kategoria wiekowa: 12+

Gościem specjalnym będzie Martyna Szewczyk-Janicka, a rozmowę poprowadzi Łukasz Szymański - psycholog i psychoterapeuta.

Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi?

Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem błyskotliwego studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma, autorka nagrodzonego w Cannes Portretu kobiety w ogniu, w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby (bohaterów poznajemy w momencie odejścia nestorki rodziny), jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly.

Mała mama to historia z ducha baśniowa, pełna dyskretnego ciepła, i zarazem list miłosny do tego momentu w naszym życiu, kiedy rzeczywistość poznawaliśmy przede wszystkim sercem. Choć wydarzenia rozgrywają się we Francji, wiele i wielu z nas odnajdzie tu odbicie swoich wspomnień z czasów dzieciństwa: ulubione zabawy, gry, zapachy i smaki.

Martyna Szewczyk-Janicka

psycholog, dyplomowany psychoterapeuta psychodynamiczny, w trakcie certyfikacji na seksuologa klinicznego w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym. W swojej pracy zajmuje się głównie psychoterapią i terapią seksualną. Ma doświadczenie zarówno w pracy z dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi. Zajmuje się również psychoedukacją, głównie w obszarze seksualności człowieka – prowadzi szkolenia i warsztaty dla specjalistów oraz dla osób ciekawych poznania i rozwijania samych siebie. Prowadzi bezpłatną grupę wsparcia dla młodzieży odczuwającej dysforię płciową.


Pokaz organizowany we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychologicznym.

PolskieTowarzystwoPsychologiczne

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!