repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 22 czerwca 2023.

plakat

Gorące dni

Kurak Günler

reż. Emin Alper

czas: 130’
produkcja: Turcja, Francja, Niemcy, Holandia, Grecja, Chorwacja 2022
obsada: Selahattin Pasali, Ekin Koç, Hatice Aslan, Eylül Ersöz, Selin Yeninci, Erdem Senocak, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alici, Erol Babaoglu
język: turecki

Drodzy Widzowie,

uprzejmie informujemy, że ze względu na modernizację klimatyzacji i obecną falę upałów, w kinie nie może zostać zapewnione odpowiednie chłodzenie sal. Kierując się bezpieczeństwem i mając na uwadze komfort uczestnictwa w projekcji, zdecydowaliśmy się na odwołanie zaplanowanych projekcji w dniach 20.06 (od godziny 13:30) do 22.06 włącznie. Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację i niedogodności – zwroty biletów zakupionych online zostaną wykonane z naszej strony automatycznie. Zwroty za bilety zakupione w kasach kina można odbierać stacjonarnie do końca miesiąca (30.06).

gatunek: dramat, thriller

Po tym jak jego poprzednik zniknął w tajemniczych okolicznościach, Emre zostaje mianowany nowym prokuratorem w niewielkim tureckim miasteczku Yaniklar. Miejscu, które dotknięte jest nie tylko poważnym kryzysem związanym z dostępem do wody, ale też licznymi perturbacjami wywołanymi przez owładniętych żądzą władzy mężczyzn.

Przyjazd pełnego ideałów i oddanego swojej pracy mężczyzny zachwiać może obowiązujące od dawna w miasteczku status quo. Na czele Yaniklar stoi burmistrz, bez wiedzy którego nic nie ma prawa się tu wydarzyć. Kiedy okazuje się, że Emre nie ma zamiaru układać się z miejscową elitą coraz częściej doświadcza oznak wrogości i nerwowych reakcji ze strony ludzi trzymających władzę. Wbrew swojej woli wciągnięty też zostaje w meandry lokalnej polityki i układów. Sytuacji nie ułatwia zacieśniająca się więź pomiędzy bohaterem a właścicielem opozycyjnej gazety. Niewielkie miasteczko, w którym wszyscy się znają, to wyjątkowo podatny grunt dla rozprzestrzeniających się plotek.  

Nowy film Emina Alpera to kolejny dowód na to, że wyrasta on na czołowego obserwatora pełnej wypaczeń tureckiej rzeczywistości. Ubierając opowieść w formułę thrillera, i tym razem nie stroni od politycznych i społecznych tematów, mówiąc o wszechobecnej korupcji i innych wątpliwych moralnie uczynkach. 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!