repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 11 marca 2023.

plakat

Blisko – pokaz specjalny + spotkanie z psychoterapeutką w ramach współpracy z wrocławskim Oddziałem PTP

Close

reż. Lukas Dhont

czas: 105’
produkcja: Belgia, Holandia, Francja 2022
obsada: Eden Dambrine, Gustav De Waele, Émilie Dequenne, Léa Drucker, Igor van Dessel
język: holenderski, francuski, flamandzki

gatunek: dramat obyczajowy

Blisko? – refleksje i pytania po obejrzeniu filmu w rozmowie z Marią Jaworską, psychologiem i psychoterapeutką pracującą z dziećmi i młodzieżą, zaproszoną z ramienia wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Jeden z najpiękniejszych filmów tegorocznego festiwalu w Cannes. Nagrodzone Grand Prix Blisko Lukasa Dhonta, autora pamiętnej Girl, to sensualna i czuła opowieść o przyjaźni dwóch trzynastolatków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić przyjaciela. Wspaniale sfilmowany coming-of-age i zarazem uniwersalny film o akceptacji swoich błędów oraz nauce przeżywania najtrudniejszych emocji. Najnowsze dzieło Lukasa Dhonta ma szansę zdobyć nagrodę Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej dla najlepszego filmu międzynarodowego. 

Maria Jaworska

magister Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dyplomowany psychoterapeuta Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Ukończyła Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim z zakresu Psychologicznego Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży z Trudnościami. Posiada również kwalifikacje pedagogiczne. Ubiega się o certyfikat psychoterapeuty psychodynamicznego w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychodynamicznej. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą, a także dorosłymi zdobyte podczas pracy na oddziałach szpitalnych dziennym i całodobowym Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego; Szkołach na stanowisku psychologa – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 11, w gabinetach psychoterapeutycznych jako psychoterapeuta i diagnosta - Centrum Serca Lumina Cordis, Centrum Terapeutyczne Harmonia, Centrum Psychoterapeutyczne Psyche oraz gabinet własny.

PolskieTowarzystwoPsychologiczne

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!