repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 9 marca 2023.

Nocne Kino Akademickie: Wszystko wszędzie naraz + Duchy Inisherin

Nocne Kino Akademickie 2023

czas: 300’
język: angielski, mandaryński, kantoński

Nocne Kino Akademickie, czyli wydarzenie wyczekiwane przez wszystkich fanów kina i miłośników oscarowych produkcji powraca. Już 9 marca o godzinie 16:30 w Kinie Nowe Horyzonty rozpocznie się IX edycja NKA. Podczas naszej gali każdy będzie mógł poczuć się jak prawdziwa gwiazda rodem z Hollywood. Odbędzie się seans dwóch filmów nominowanych do zdobycia statuetki Oscara, a wydarzeniu towarzyszyć będzie strefa okołoeventowa, na której uczestnicy będą mogli wygrać wiele wspaniałych nagród. Całość skierowana jest zarówno do sympatyków kina, jak i osób, które traktują je jako odskocznię i formę relaksującego spędzania czasu.

W trakcie IX edycji Nocnego Kina Akademickiego widzowie będą mieli okazję zobaczyć dzieło Daniela Kwana oraz Daniela Scheinerta – Wszystko wszędzie naraz oraz komediodramat Martina Mcdonagh’a - Duchy Inisherin.

Harmonogram wydarzenia:

 • 16:30 – Start wydarzenia
 • 16:30-18:30 Strefa okołoeventowa
 • 18:30 – Otwarcie sali kinowej
 • 19:00-21:30 – Projekcja filmu Wszystko wszędzie naraz
 • 21:30-22:00 – Przerwa i konkurs z nagrodami na sali kinowej
 • 22:05-00:05 – Projekcja filmu Duchy Inisherin
 • 00:05 – Planowane zakończenie imprezy

Ceny biletów:

 • Bilet normalny: 30 zł
 • Bilet studencki (dostępny tylko w kasach kina): 24 zł

Opis filmów:

 • Wszystko wszędzie naraz - wersja rozszerzona (Everything Everywhere All at Once)
  reż. Dan Kwan, Daniel Scheinert, USA 2022, 149'

  gatunek: sci-fi
  Wersja rozszerzona ma wstęp od reżyserów oraz wybrane przez nich materiały making of na koniec filmu. Materiały nie są dostępne nigdzie indziej.
  Film zawiera sceny stroboskopowe.

  Evelyn Wang (Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej po uznaną szefową kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.

  Dzięki niesamowitym scenom sztuk walki, lekkiemu humorowi w stylu pop oraz przyprawiającym o bicie serca emocjom, Wszystko wszędzie naraz to epicki i porywający film, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście. Obietnica dana w tytule spełnia się tutaj w 100%, a reżyserski duet udowadnia, że o multiwersum można opowiadać w fascynujący sposób i otrzymać za to jedenaście nominacji do Oscara – wszechstronność kategorii (m.in. dla najlepszego filmu, za najlepszy scenariusz, reżyserię i dla aktorów) pokazuje, że na brawa zasługuje każdy aspekt filmu.

 • Duchy Inisherin (The Banshees of Inisherin)
  reż. Martin McDonagh, Irlandia, USA, Wielka Brytania 2022, 109'

  gatunek: dramat, komedia

  Opowieść o losach dwójki przyjaciół, którzy znają się od kołyski: Padraica (Colin Farrell) i Colma (Brendan Gleeson). Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia dalsza przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć. Zaskoczony Padraic za wszelką cenę chce zrozumieć co się stało i odzyskać kontakt z dawnym przyjacielem. W jego staraniach wspierają go siostra Siobhan (Kerry Condon) i znajomy młodzieniec o imieniu Dominik (Barry Keoghan). Niestety wszelkie wysiłki Padraica spełzają na niczym, a niewzruszony Colm jest coraz bardziej zdeterminowany, by zakończyć niechcianą relację. Po rzuconym w desperacji ultimatum Colma następuje seria szokujących wydarzeń, od których nie ma już odwrotu...

  Film Martina McDonagha (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri) powalczy w oscarowym sezonie aż o dziewięć statuetek (w tym w kategorii Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz oryginalny oraz w kategoriach aktorskich).

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!