repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 24 lutego 2023.

plakat

Creative Talks #3: Nieperfekcyjnie

reż. Damien Chazelle

czas: 107’
produkcja: USA 2014
obsada: Miles Teller, J.K. Simmons, Melissa Benoist
język: angielski

TRZECIE SPOTKANIE W RAMACH CYKLU CREATIVE TALKS

Program

  • 24 lut/ piątek | 20:00 Film: Whiplash
  • 24 lut/ piątek | 21:40 Rozmowa: Gabi Drzewiecka i Mery Spolski
  • 24 lut/ piątek | 22:15: Muzyka: DJ Noz

Creative Talks driven by Porsche Centrum Wrocław to inspirujące spotkania, w czasie których łączymy kinematografię, rozmowę z wyjątkowymi gośćmi i muzyczny chillout.

W czasie pierwszego spotkania, „Dekalog mężczyzny” poruszyliśmy temat męskości we współczesnym świecie, a w czasie rozmowy o „Niecodziennej codzienności” omawialiśmy temat poszukiwania inspiracji do bycia kreatywnym i znajdowania balansu w codzienności.

Tym razem tematem spotkanie będzie dążenie do perfekcji i rozważania o konsekwencjach bycia nieperfekcyjnym w różnych obszarach życia.

Film

Gdy Damien Chazelle odbierał w 2016 roku Oscara za La La Land był najmłodszym reżyserem w historii wygrywającym to wyróżnienie. 2 lata wcześniej do kin trafił jego Whiplash, który – choć wpisujący się w kanon filmów muzycznych – całkowicie wykoleił koncept hollywoodzkich dramatów i opowieści o relacji uczeń-mistrz.

Andrew Neyman (w tej roli Miles Teller), młody, zdolny perkusista, uczeń jednej z najlepszych szkół w kraju trafia do klasy Terence’a Fletchera (J.K. Simmons za tę role drugoplanową zdobył Oscara), wybitnego, ale też niezwykle wymagającego nauczyciela. „Wymagający” to zresztą definicja mało precyzyjna, bowiem nauczyciel jest wobec uczniów bezwzględny i często doprowadza ich na skraj wytrzymałości zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Jak ta relacja – z nauczycielem i muzyką – wpłynie na Andrew? Czy dążenie do perfekcji doprowadzi do „happy endu”? I jak „happy end” w tej zupełnie nieoczywistej sytuacji należy rozumieć?

Rozmowa

Pod nieobecność Krzysztofa Gonciarza rolę prowadzącej przejmie Gabi Drzewiecka, która o perfekcji i nieperfekcji porozmawia z Mery Spolsky, wokalistką, autorską tekstów, kompozytorką, pisarką.

Czy w wyidealizowanym świecie Social Mediów, w natłoku recept na to, jak wyglądać pięknie i młodo, mnogości porad, jak osiągnąć sukces jest miejsce na to, by być nieidealnym? Czy sukces zawsze musi być okupiony poświęceniem? I czy każdy musi dążyć do sukcesu? A może bycie nieperfekcyjnym może dać nam więcej radości i spełnienia niż ciągłe poszukiwanie ideału? – Gabi i Mery porozmawiają o sztuce życia nieperfekcyjnie.

Muzyka

Tym razem o umilenie piątkowego wieczoru zadba DJ Noz, który zaserwuje delikatny, elektroniczny chillout.

Organizatorem spotkania jest Porsche Centrum Wrocław.

Partnerem spotkania jest Kino Nowe Horyzonty.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy na wydarzenie

Damien Chazelle

Urodził się w 1985 roku w Providence (Rhode Island). Dorastał w Paryżu i New Jersey. Zanim zajął się filmem, był nagradzanym jazzowym perkusistą, grywającym w salach koncertowych czy klubach, ale i na stacjach metra. Porzucił studia na Uniwersytecie Harvarda, by ukończyć swój pierwszy pełny metraż, Guy and Madeline on a Park Bench, który ostatecznie stał się jego filmem dyplomowym, przynosząc uznanie i pozycję nowego, gorącego nazwiska w branży. Ten status potwierdził obsypany nagrodami Whiplash.

 

Filmografia

2009 Guy and Madeline on a Park Bench

2013 Whiplash (short)

2014 Whiplash

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!