repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 15 stycznia 2023.

plakat

Yuku i magiczny kwiat + warsztaty

Yuku et la fleur de l’Himalaya

reż. Rémi Durin, Arnaud Demuynck

czas: 65’
produkcja: Belgia, Francja 2022
język: polski

gatunek: animacja
kategoria wiekowa: 5+

Mała myszka z ukulele, czyli muzyczna przygoda pełna wrażeń! Yuku musi opuścić rodzinne strony, aby pomóc babci. Odważnie wyrusza w dalekie Himalaje na poszukiwania magicznego kwiatu.

Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach wielkiego zamku. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Rozwiązanie jest proste – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki będą piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! Czy Yuku uda się pomóc babci i znaleźć magiczny kwiat?

Roztapiająca serca muzyczna animacja zachwyciła widzów 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych.

Po seansie odbędą się warsztaty "MUZYKA MA WIELKĄ MOC" 

Warsztaty plastyczne: Domowe instrumenty.

Na warsztatach wykonamy instrumenty z prostych materiałów codziennego użytku - domowe bębenki i grzechotki pozwolą Nam tworzyć muzykę, bo to właśnie muzyka pozwoliła Yuku odnaleźć magiczny kwiat. 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!