repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 20 kwietnia 2023.

Powrót do tamtych dni

reż. Konrad Aksinowicz

czas: 104’
produkcja: Polska 2021
obsada: Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Teodor Koziar, Katarzyna Warnke, Sebastian Stankiewicz
język: polski

gatunek: dramat

Realizowany głównie we Wrocławiu, jeden z najgłośniejszych filmów tegorocznego festiwalu w Gdyni.

Powrót do złotych lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia staną się tłem dla poruszającej historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno?

Gośćmi pokazu będą: Katarzyna Popławska-Nawara – psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz reżyser filmu: Konrad Aksinowicz.

Konrad Aksinowicz

Urodził się w 1978 roku we Wrocławiu. W 1998 roku wyjechał do Australii, gdzie otrzymał stypendium w School of Visual Arts Australia, później uczęszczał na kursy scenopisarskie Roberta McKee w Fox Studio. W 2004 wrócił do Polski i dał się poznać jako twórca reklamowo-telewizyjny, charakteryzujący się unikatowym stylem. Otrzymał nagrodę specjalną KREATURA za swoją reklamę Tramwaj.

Filmografia

1995 Puzzle (short)

1996 Alabama (short)

1999 Chuckles The Magnificent (short)

2000 Tom And Her Helmet (short)

2009 Zamiana

2011 UFO w Piekarach / UFO in Piekary (short)

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!