repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 16 listopada 2022.

plakat

W objęciach lodu (Into the Ice) - film wyświetlany w ramach cyklu Jack Wolfskin Lądek Film Tour

Into the Ice

reż. Lars Henrik Ostenfeld

czas: 105’
produkcja: Dania, Niemcy 2022
język: niemiecki, duński, angielski

gatunek: dokumentalny

Na wydarzenie składają się dwa filmy.

W programie:

 • W objęciach lodu
  Into the Ice, 85'

  Podróż na lodowe przestrzenie Grenlandii i odkrywanie sekretów naszej przyszłości, które można z lodu wyczytać.  Reżyser Lars Ostenfeld towarzyszy trójce światowej sławy glacjologów podczas wypraw badawczych na lądolód grenlandzki oraz do jego wnętrza. Dorthe Dahl-Jensen, Jason Box i Alun Hubbard zbierają dane, mające pomóc znaleźć odpowiedzi na ważne dziś pytania: jak szybko topnieje lądolód? W jakim tempie podnosi się poziom oceanów? Ile czasu nam zostało, żeby zastopować zmiany zachodzące na Ziemi? Zjeżdzają oni 175 metrów w głąb studni lodowej, aby sprawdzić, ile wody utrzymuje pokrywa lodowa.

  Film obfituje w spektakularne ujęcia wnętrza lodowca i przestrzeni Grenlandii.

  Film pokazywany na festiwalach w 2022: CPH:DOX, Dokufest International Documentary and Short Film Festival, Millennium Docs Against Gravity, Reykjavik International Film Festival, Festiwal Filmów Górskich w Lądku-Zdroju

 • Las, o który warto walczyć
  A Forest Worth Fighting For, 7'
  film z platformy WaterBear.com

  Na pograniczu Polski i Białorusi leży starodrzew z unikalną różnorodnościągrzybów, bezkręgowców i kolebką odrodzenia żubra.

  Na mocy nakazu walki z kornikiem Minister Środowiska nakazał trzykrotne zwiększenie wyrębu w tym chronionym lesie.

  Zaniepokojeni obywatele z Polski i Europy zgromadzili się w obozie aktywistów zorganizowanym w sercu lasu. Podczas gdy aktywiści chronili las na miejscu, grupa ekologicznych organizacji pozarządowych wniosła sprawę do sądu.

  Europejski Trybunał Sprawiedliwości ostatecznie orzekł w kwietniu 2018 r., że wycinanie lasów w Puszczy Białowieskiej było nielegalne. Wkrótce drwale opuścili las i minister środowiska został zwolniony.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!