repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 10 grudnia 2022.

plakat

Godziny

The Hours

reż. Phelim McDermont

czas: 193’

autor: Kevin Puts
czas trwania: 193', w tym 1 przerwa
obsada: Renée Fleming, Kelli O’Hara, Joyce DiDonato, Sean Panikkar, William Burden, Kyle Ketelsen, Brandon Cedel
dyrygent: Yannick Nézet-Séguin
libretto: Greg Pierce
scenografia i kostiumy: Tom Pye
światło: Bruno Poet
projekcje: Finn Ross
choreografia: Annie-B Parson
dramaturg: Paul Cremo

Światowa premiera Godzin Kevina Putsa, operowej adaptacji uznanej powieści Michaela Cunninghama, która posłużyła również jako inspiracja dla nagrodzonego Oscarem filmu, trafi do kin już w grudniu.

Do sopranistki Renée Fleming, której powrotu na scenę Met wyczekują widzowie na całym świecie, dołączą sopranistka Kelli O’Hara i mezzosopranistka Joyce DiDonato. Trzy wielkie śpiewaczki połączą siły, by ukazać życiorysy trzech kobiet z różnych epok, zmagających się ze swoimi wewnętrznymi demonami i ograniczeniami narzucanymi im przez społeczeństwo. Spektakl reżyseruje Phelim McDermott, odpowiedzialny m.in. za  cenioną inscenizację Achnatona Philipa Glassa. Orkiestrę poprowadzi dyrektor muzyczny Met Yannick Nézet-Séguin.

W "Godzinach" poruszana jest tematyka samobójstwa. Jeżeli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia znajduje się w sytuacji kryzysowej, zmaga się z myślami samobójczymi, poszukuje wsparcia lub potrzebuje informacji, skorzystaj z pomocy, dzwoniąc na bezpłatne numery Kryzysowego Telefonu Zaufania (116 123) lub Całodobowej Linii Wsparcia (800 70 2222).

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!