repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Florencia en el Amazonas, reż. Mary Zimmerman

ceny biletów:

  • bilet normalny: 65 zł
  • bilet zniżkowy śpiew (dostępne tylko w kasach kina): 55 zł
  • bilet pakietowy (przy zakupie na wszystkie 9 seansów): 45 zł

The Metropolitan Opera Live

Przenieś się do Nowego Jorku nie wyjeżdżając z Wrocławia. Dzięki projektowi The Met Live in HD wrocławscy widzowie mają okazję zobaczyć najważniejsze przedstawienia prezentowane na jednej z najsłynniejszych scen operowych na świecie – nowojorskiej Metropolitan Opera.

Każdy spektakl transmitowany jest w znakomitej jakości dźwięku i obrazu, a uczestnicy mają okazję dodatkowo zajrzeć za kulisy wszystkich dzieł, obserwując niezwykłe zaplecze techniczne i proces przygotowywania do występu.

Wiosenny sezon operowy w Metropolitan Opera

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale moc przeznaczenia sprawi, że ta i tak nadejdzie. Wiosenny program operowy w Metropolitan Opera pokazuje klasykę z mniej znanej i całkiem odświeżającej strony. Są nieśmiertelne historie miłosne, ale pokazane z dekadenckim akcentem (Romeo i Julia) albo wojną w tle (Moc przeznaczenia), co sprawia że stają się niepokojąco aktualne. Jest kanoniczny Puccini ze swoim hitem (Madama Butterfly), ale także mniej znaną historią z życia bohemy, tu w wydaniu art déco (Jaskółka). Będzie można podziwiać nowe gwiazdy światowej sceny operowej – soprany Lise Davidsen i Asmik Grigorian oraz tenory Benjamina Bernheima i Jonathana Tetelmana (ten ostatni nie raz). No i oczywiście znakomita orkiestra Met, którą dwukrotnie poprowadzi jej charyzmatyczny szef Yannick Nézet-Séguin; dwa razy za pulpitem zobaczymy też dyrygentki: Speranzę Spacucci i Xian Zhang.

Tekst: Jan Topolski

Transmisje

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie - mimo sześciogodzinnej różnicy czasu – przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem. Metropolitan Opera gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy.

Spektakle prezentowane są z polskimi napisami. Widzowie mają do dyspozycji również podręczne programy z obsadą i streszczeniem libretta pokazywanej opery. Podczas przerw w transmisji kamera zagląda za kulisy i na sale prób. Można też posłuchać wywiadów z artystami występującymi w przekazywanym na żywo przedstawieniu. Operatorzy śledzą także zmiany dekoracji, których dokonuje świetnie wyszkolona armia pracowników sceny – tego wszystkiego nie mogą zobaczyć widzowie zasiadający na widowni Met.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!