repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Florencia en el Amazonas, reż. Mary Zimmerman

ceny biletów:

  • bilet normalny: 65 zł
  • bilet zniżkowy śpiew (dostępne tylko w kasach kina): 55 zł
  • bilet pakietowy (przy zakupie na wszystkie 9 seansów): 45 zł

The Metropolitan Opera Live

Przenieś się do Nowego Jorku nie wyjeżdżając z Wrocławia. Dzięki projektowi The Met Live in HD wrocławscy widzowie mają okazję zobaczyć najważniejsze przedstawienia prezentowane na jednej z najsłynniejszych scen operowych na świecie – nowojorskiej Metropolitan Opera.

Każdy spektakl transmitowany jest w znakomitej jakości dźwięku i obrazu, a uczestnicy mają okazję dodatkowo zajrzeć za kulisy wszystkich dzieł, obserwując niezwykłe zaplecze techniczne i proces przygotowywania do występu.

Jak to działa?

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie - mimo sześciogodzinnej różnicy czasu - przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem. Metropolitan Opera gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy.

Spektakle prezentowane są z polskimi napisami. Widzowie mają do dyspozycji również podręczne programy z obsadą i streszczeniem libretta pokazywanej opery. Podczas przerw w transmisji kamera zagląda za kulisy i na sale prób. Można też posłuchać wywiadów z artystami występującymi w przekazywanym na żywo przedstawieniu. Operatorzy śledzą także zmiany dekoracji, których dokonuje świetnie wyszkolona armia pracowników sceny - tego wszystkiego nie mogą zobaczyć widzowie zasiadający na widowni Met.

nadchodzące pokazy
indeks cyklu

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!