repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 20 maja 2022.

Matthias i Maxime

Matthias & Maxime / Matthias et Maxime

reż. Xavier Dolan

czas: 119’
produkcja: Kanada 2019
obsada: Gabriel D'Almeida Freitas, Xavier Dolan, Pier-Luc Funk, Antoine Pilon, Anne Dorval
język: francuski, angielski

gatunek: dramat, romantyczny

Wielki talent współczesnego kina Xavier Dolan ("już" po 30. urodzinach) powraca melancholijną love story, która debiutowała na festiwalu w Cannes. Tytułowi bohaterowie przyjaźnią się od dziecka. Matt ma poważną pracę i poważny związek, natomiast Max (w tej roli reżyser) postanawia wyjechać i zacząć wszystko od nowa, zostawiając za sobą toksyczną relację z matką. Życie chłopaków zmieni jednak pocałunek, zaaranżowany na potrzeby szkolnego filmu koleżanki.

Gościem pokazu będzie Bartosz Puk - psychoanalityk, członek Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz International Psychoanalytical Association, superwizor i terapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Spotkanie poprowadzi Iza Grad.

Xavier Dolan

Xavier Dolan, znany alternatywnie jako Xavier Dolan-Tadros (ur. 20 marca 1989 r.) - kanadyjski aktor i filmowiec. Niegdysiejszy aktor dziecięcy i telewizyjny. Przykuł międzynarodową uwagę, kiedy w 2009 roku jego projekt Zabiłem swoja matkę (J'ai tué ma mère) - wyreżyserowany i napisany przez niego - zdobył trzy nagrody podczas programu Directors' Fortnight na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Filmografia

2010 Les amours imaginaires

2009 J'ai tué ma mère

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!