repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 1 grudnia 2021.

1970 + spotkanie z reżyserem

1970

reż. Tomasz Wolski

czas: 70’
produkcja: Polska 2021
język: polski

gatunek: dokumentalny

W 1970 r. w komunistycznej Polsce wybuchają protesty. W stolicy zbiera się sztab kryzysowy. W ruch idą milicyjne pałki. Padają strzały. Poprzez archiwalne nagrania i animacje obserwujemy mechanizmy władzy. 1970 to opowieść o buncie, widziana z punktu widzenia oprawców. Nagrodzone na Krakowskim Festiwalu Filmowym dzieło znakomitego dokumentalisty Tomasza Wolskiego – podobnie jak choćby Żeby nie było śladów Jana P. Matuszyńskiego – pod historycznym kostiumem przemyca niepokojąco aktualne treści. 1970 to mocny głos w dyskusji o manipulacji, sile propagandy i bezkarności aparatu przymusu.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem - Tomaszem Wolskim. Spotkanie poprowadzi dziennikarz filmowy Michał Hernes.

Tomasz Wolski

Tomasz Wolski - absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Asystent reżysera przy Born Dead (2004) Jacka Bławuta, samodzielnie wyreżyserował Klinikę (2006) nagrodzoną w Krakowie dyplomem honorowym oraz na ubiegłorocznym festiwalu ENH.

Wybrana filmografia:

2004 If I were a fish (dok./doc.)

2006 Klinika / Hospital (dok./doc.)

2008 Złota rybka / The Goldfish

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!