repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 3 października 2021.

Misja Ulji Funk

Mission Ulja Funk

reż. Barbara Kronenberg

czas: 92’
produkcja: Niemcy, Luksemburg, Polska 2021 2021
obsada: Romy Janinhoff, Jonas Oeßel, Hildegard Schroedter, Luc Feit, Anja Schneider, Ivan Shvedoff
język: polski

gatunek: przygodowy, familijny
kategoria wiekowa: 9+

12-letnia Ulja Funk to pewna siebie dziewczynka, niezwykle zainteresowana astronomią. Jej poglądy kłócą się z wizją świata jej apodyktycznej babci tradycjonalistki oraz lokalnego księdza, którzy postanawiają powstrzymać Ulję przed dalszym rozwojem jej naukowej pasji. Ale nie z Ulją te numery… Nasza bohaterka nie odpuści, dopóki nie udowodni, że to ona ma rację!

Bystra 12-latka przewiduje, że już wkrótce mała asteroida uderzy w Ziemię na Białorusi. Dziewczynka z pomocą szkolnego kolegi porywa karawan i wyrusza w pełną przygód podróż przez Niemcy, Polskę i Białoruś w pogoni za zbliżającą się asteroidą. Ich śladem podąża wypełniony członkami  kościelnego chóru autobus, do którego dosiedli się też rodzice i babcia Ulji. Nastolatkowie będą musieli przechytrzyć nie tylko krewnych, ale też białoruską straż graniczną i polską policję. Czy uda im się dopiąć swego? I co ostatecznie okaże się celem tej wycieczki? 

To wciągająca i pełna szalonych przygód komedia, która może nas wiele nauczyć – nie tylko o kosmosie, ale również o nas samych

Czy wiesz, że…

Film miał swoją premierę na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie – MFF w Berlinie. Udział w jego produkcji mieli również polscy twórcy.

nagrody:

  • Kristiansand Children International FF - Professional's prize for Best International Children's Film
  • Goldener Spatz FF - Best Film

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!