repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 2 października 2021.

plakat

Szaleństwo Mikroplastiku

Microplastic Madness

reż. Debby Lee Cohen, Atsuko Quirk

czas: 76’
produkcja: USA 2019
obsada: Maggie Dalencour, Skylene Morales
język: polski

gatunek: dokumentalny
kategoria wiekowa: 9+
polska premiera

Grupa pomysłowych piątoklasistów bierze sprawy klimatu w swoje ręce i postanawia walczyć z wszechobecnym plastikiem. Ich historia inspiruje, motywuje i dodaje odwagi, bo te małe kroki mają wielkie znaczenie.

Skąd w oceanach bierze się mikroplastik i jaki wpływ może mieć na środowisko? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć grupa energicznych piątoklasistów ze szkoły podstawowej nr 15 na nowojorskim Brooklynie. Ich pierwszy krok: odwiedzenie pobliskiej plaży i zebranie z niej plastikowych śmieci. Krok drugi: segregowanie, analizowanie, badanie i zdobywanie wiedzy o tym, jaki może być los każdej pozostawionej na plaży butelki. I wreszcie krok trzeci - działanie! Młodzi naukowcy-aktywiści są pełni entuzjazmu i odwagi, a wiedzę o mikroplastiku szerzą wśród swoich sąsiadów zarówno przez kampanie społeczne, jak zgłaszanie tego problemu do miejskiego ratusza. Uczniowie we wszystkich swoich inicjatywach mają ogromne wsparcie ekspertów oraz zaangażowanych nauczycieli, z którymi wspólnie postanawiają zorganizować w szkole pierwszy lunch wolny od plastikowych, jednorazowych naczyń, sztućców i opakowań. Ich wytrwałość pokazuje, że każde, nawet najmniejsze działanie ma znaczenie, a wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków.

nagrody:

  • Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny (Eko International Film Festival 2020, Nigeria)
  • Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny - nagroda publiczności (Providence Children’s Film Festival 2020, Stany Zjednoczone)
  • Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny - nagroda młodzieżowego jury (Children’s Film Festival Seattle 2020, Stany Zjednoczone)

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!