repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 3 października 2021.

Ursa - pieśń zorzy polarnej - zestaw filmów krótkich

reż. Natalia Malykhina, Milen Vitanov, Ralf Kukula, Nicolac Bianco-Levrin, Julie Rembauville

czas: 41’
produkcja: Norwegia, Niemcy, Bułgaria, Francja, Argentyna
język: bez dialogów

kategoria wiekowa: 4+
polska premiera 4 filmów

Zestaw animowanych filmów krótkometrażowych ze zwierzęcymi bohaterami, którzy przeżywają rozmaite przygody - wraz z nimi możecie wybrać się na farmę, do francuskiego miasta, a nawet na daleką, arktyczną północ!

Ursa to zagubiony niedźwiadek polarny, a Mishou – piesek, który trafia do Arktyki zupełnie przypadkiem. Kot Fred i gęś Anabel to nierozłączni przyjaciele żyjący w okolicach wiejskiego gospodarstwa, w przeciwieństwie do kanarka Kiki i kwiatka, którzy znają tylko życie w mieście. Każde z nich mierzy się z innym wyzwaniem, a wspólnym motywem wszystkich historii jest zwierzęca solidarność, budowanie więzi między stworzeniami i wzajemne wspieranie się w potrzebie. Niestety, najczęściej zagrożeniem dla zachwycającej natury okazuje się sam człowiek…

W programie:

 • Ursa - pieśń zorzy polarnej, 10'

  Mały niedźwiadek polarny gubi się podczas zabawy na śniegu. Tęskni za swoją mamą i wyrusza w samotną podróż po Arktyce, by ją odnaleźć. Na swojej drodze spotyka inne zwierzęta, na pomoc których może liczyć, a jego najlepszą towarzyszką zabaw zostaje biała foka. Nie zapomina jednak o patrzeniu na nocne niebo, które wskazuje mu drogę do domu – to tam może podziwiać zorzę polarną, czyli niezwykłe zjawisko świetlne we wszelkich odcieniach błękitu, fioletu, zieleni… Ten poetycki film z piękną muzyką zachwyci każdego, bez względu na wiek.

 • Mishou, 8'

  Daleka północ to cicha, spokojna i rozległa przestrzeń, pełna zwierząt żyjących w harmonii… a przynajmniej dopóki nie przylatują tam helikoptery pełne turystów. Hałaśliwi odwiedzający po zrobieniu zaledwie kilku zdjęć, szybko odlatują, zostawiając na śniegu mnóstwo śmieci oraz Mishou. Niewielki, nieco przestraszony piesek znajduje schronienie u grupy arktycznych królików. Czy uda mu się powrócić do właścicielki? Historia o zwierzęcej solidarności jest tu pretekstem do opowiedzenia o zagrożeniach płynących z ludzkiej nieodpowiedzialności.

 • Fred i Anabel, 8'

  Tytułowi kot Fred i gęś Anabel spędzają całe lato na wspólnych zabawach i przygodach. Niestety, kiedy przychodzi jesień, najlepsi przyjaciele muszą się rozstać. Anabel wraz z innymi ptakami odlatuje do odległych, cieplejszych krajów, a Fred czeka z utęsknieniem na wiosenne roztopy i powrót koleżanki. Pogodna animacja uczy o rytmie rządzącym przyrodą i pokazuje siłę bliskich więzi mimo pozornych różnic.

  Czy wiesz, że…

  film powstał na podstawie książki Leny Hesse, niemieckiej autorki i ilustratorki wielu publikacji dla dzieci?

 • Kiki Piórko, 6'

  Kiedy starsza pani, która zajmuje się kanarkiem Kiki, zostawia uchylone drzwiczki do jego klatki, odważny ptaszek postanawia wykorzystać tę okazję. W końcu nigdy wcześniej nie zwiedzał miasta! Teraz czeka go odkrywanie nieznanych terenów, obserwowanie innych stworzeń, ale i… nauka latania. Jak się wkrótce przekonuje, bycie samodzielnym ptakiem na wolności to wielkie wyzwanie. Czy Kiki Piórko mu sprosta?

 • Pęknięcia w chodniku, 9'

  Po przebyciu wraz z wiatrem bardzo dalekiej odległości, niewielki kwiat trafia między płyty chodnika. Deszcz sprawia, że wkrótce wyrasta na piękną i okazałą roślinę. Okazuje się jednak, że życie w środku miasta może być bardzo niebezpieczne… kwiatowi grozi zdeptanie, zachlapanie i zniszczenie. Na szczęście roślina znajduje wsparcie i pomoc od pobliskiego kosza na śmieci, który postanawia chronić zielonego towarzysza.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!